English German Polish

IMG 6247
11 listopada to szczególna data dla narodu polskiego. Zwłaszcza w tym roku, kiedy przypada 100 rocznica odzyskanie niepodległości przez naszą ojczyznę. Niezwykle ważną rolę tego święta należy podkreślać już od najmłodszych lat.

Dlatego też w piątek, 9 listopada dzieci w Przedszkolu Samorządowym Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały w Turku bardzo uroczyście obchodziły rocznicę odzyskania niepodległości. Najmłodsi w odświętnych strojach z kotylionami na sercach zebrali się, by świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. O godzinie 1111 dumnie odśpiewali hymn Polski wspólnie z Burmistrzem Naszego Miasta Panem Romualdem Antosikiem, który zaszczycił nas swoją obecnością w tym ważnym dla nas wszystkich dniu. Następnie przygotowana przez dzieci część artystyczna przybliżyła wszystkim zebranym historię naszego kraju,a przedszkolakom ukazała ważność tego święta dla naszego narodu. Mali artyści recytując wiersze tłumaczyli sens współczesnej polskości oraz ukazywali piękno ojczystej ziemi. Występ przedszkolaków ich przygotowanie, zaangażowanie, patriotyczna postawa i artystyczny talent nagrodzony został gromkimi brawami.

W drugiej części spotkania Pan Burmistrz wręczył nagrody dzieciom biorącym udział w konkursie na „Plakat z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości”. Wśród nagrodzonych znaleźli się Julka i Jakub z grupy IV oraz Wiktoria z grupy III. Słowa uznania i wyróżnienie natomiast otrzymali Tymoteusz, Jacek, Amelia, Maja, Julia z grupy IV, Helenka, Fabian, Sebastian, Anna z grupy III oraz Michalina z grupy V.
Kończąc uroczystość Pani Dyrektor Katarzyna Kucia podziękowała wszystkim zaangażowanym za przygotowanie spotkania. Panu Burmistrzowi natomiast na pamiątkę tego szczególnego dnia wręczyła order z wizerunkiem Krasnala Hałabały w barwach narodowych.
Niepodległość i patriotyzm to słowa, których z pewnością małe dzieci nie są w stanie zrozumieć. Jednakże nie znaczy to, że nie możemy o tym z nimi rozmawiać. Warto mówić i używać pojęć patriotyzm i ojczyzna, aby dzieci się z nimi się oswajały, by poznawały historię Polski i potrafiły o niej opowiadać. W naszym przedszkolu doskonałą okazją do tego były obchody Święta Niepodległości. Mamy nadzieję, że stały się one radosnym wydarzeniem, które na długo zapadnie w serca i pamięć naszych „Małych Polaków”.

Informacja prasowa Przedszkola Samorządowego nr 8

IMG 6259

Kalendarz Wydarzeń

Październik 2021
P W Ś C Pt S N
27 28 29 30 1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Znajdź nas!

Kontakt:

Adres Urzędu Miejskiego w Turku:
ul. Kaliska 59, 62-700 Turek
tel. 63 289 61 00, sekretariat 63 289 61 01, fax: 63 289 61 11
e-mail: poczta@miastoturek.pl
Turecki Inkubator Przedsiębiorczości
tel. 63 222 38 81, e-mail: invest@miastoturek.pl