wiosnasp5 2 20190327 1856831725

Już nadeszła... ta kalendarzowa, ale i w przyrodzie zauważalna jest jej obecność. Na pierwszy dzień wiosny każdy czeka z utęsknieniem, zatem gdy nadejdzie, należy go odpowiednio uczcić, tak było i w naszej szkole. 21 marca społeczność Szkoły Podstawowej nr 5 powitała wiosnę, tego dnia w szkole było kolorowo. Uczniowie szukali Pani Wiosny, uwieczniając ją w wierszach i na plakatach, które ubarwiły i rozweseliły hole szkoły.

W budynku A odbyła się „Gala talentów” , która była podsumowaniem wcześniej przeprowadzonych konkursów muzycznych i tanecznych. Przyznano nagrody w kategorii piosenka, muzyka, taniec indywidualny oraz zespołowy. Wszystkich zachwycił występ pierwszoklasistów – zespołu ”Piloci”. Słodkie upominki wręczono klasom , które przygotowały najciekawsze prezentacje wizerunku Pani Wiosny, wiosennego kapelusza i łapacza wiosny. Na przerwach można było skosztować kanapek z nowalijkami, które przygotowali uczniowie klas I –III.

W budynku B, gdzie uczą się starsze klasy, uczniów powitała pani wicedyrektor Izabela Lis, wręczając każdemu naklejkę z czterolistną koniczynką, symbolizującą szczęście i wiosnę. Młodzieży przekazano część obowiązków grona pedagogicznego, bowiem podczas trzech pierwszych lekcji mogli prowadzić zajęcia pod opieką swoich nauczycieli .Później uczniowie świętowali nadejście wiosny w sali gimnastycznej, gdzie bawili się wspólnie podczas wyborów Miss Wiosny, prezentowania i odgadywania kalamburów oraz łamańców językowych. Podczas konkurencji widownia bawiła się świetnie, klaszcząc i dodając odwagi występującym. Młodzież wzięła udział w konkursie kulinarnym na wiosenną potrawę: klasy 3 gimnazjalne – kanapkę, a siódme i ósme – ciasta; wszystkich można było skosztować tego dnia. Wielką frajdę sprawiły występy karaoke w wykonaniu reprezentantów klas wraz z nauczycielami. Na przerwach, w ramach akcji „Niosę pomoc”, prowadzono sprzedaż gadżetów Polskiej Akcji Humanitarnej, z której dochód j wesprze głodujące dzieci w Somalii. Na zakończenie zajęć uczniowie udali się na wiosenny spacer w poszukiwaniu zwiastunów wiosny w plenerze.

Ten wyjątkowy dzień w szkole, który upłynął w miłej atmosferze, zakończyliśmy w dobrych humorach i pełni pozytywnej energii, jak przystało na tę piękną i lubianą porę roku. Już wiemy – wiosna jest z nami.

Materiał prasowy Szkoły Podstawowej nr 5

Lipiec 2020