English German Polish

ps8 1 20191029 1540899443

25 października 2019 r. Przedszkole Krasnala Hałabały włączyło się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta”, upamiętniającą ważne wydarzenia z historii naszego kraju.

Jej celem było uwrażliwienie młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności o ludziach, którzy są związani z historią naszego miasta, regionu i społeczności.

W tym dniu podjęto w Przedszkolu szereg działań, które miały być dla najmłodszych lekcją historii i patriotyzmu. Zorganizowano wystawę „Przedszkole pamięta”, przybliżającą nie tylko dzieciom miejsca pamięci naszego miasta. Przeprowadzone zostało ogólnoprzedszkolne zajęcie patriotyczne pod hasłem „Jestem przedszkolakiem, lat niewiele mam, o byciu Polakiem opowiem ja Wam”. W jego trakcie dzieci zostały zapoznane z tak ważną wartością jaką jest patriotyzm. Przybliżono maluchom także symbole narodowe, które odgrywają ważną rolę w procesie kształtowania u dzieci obrazu Ojczyzny. Stanowią one bowiem łącznik między historią narodu, jego teraźniejszością i przyszłością. Zaznajamianiu dzieci z symbolami narodowymi towarzyszyła ogromna radość, a jednocześnie poczucie powagi tematu. Przedszkolaki dowiedziały się również jakie cechy powinien posiadać prawdziwy patriota i jak możemy dbać o naszą ojczyznę. Patriotyzm przecież wyraża się w przywiązaniu do swej Ojczyzny, do ziemi rodzinnej, do obyczajów i kultury narodowej, ale także w szacunku dla ludzi, którzy ją tworzyli. Patriotyzm to troska o dobro swego kraju, stałe dążenie do pomnażania tego, co stworzyły poprzednie pokolenia. Piątkowe spotkanie pomogło uwrażliwić dzieci na potrzebę pamięci o ważnych wydarzeniach i miejscach, które znajdują się w naszym regionie.

Kończącym akcentem podjętych działań było wyjście i odwiedzenie miejsc związanych z historią miasta. Przed zbliżającym się Świętem Zmarłych w szczególny sposób uczczono pamięć o tych, którzy odeszli zapisując się w historii lokalnej i narodowej. Wszystkie przedszkolaki pod opieką nauczycieli udały się w wybrane przez siebie miejsca, by tam światełkiem uczcić pamięć o tych co odeszli. Szczególne znaczenie miało wyjście najstarszych przedszkolaków, którzy udali się na cmentarz, by zapalić znicze na grobie byłej Pani Dyrektor Przedszkola.

Dzięki wszystkim działaniom podjętym w tym dniu przedszkolaki mogły wyrazić swój szacunek dla życia i dokonań wszystkich, którzy odeszli.

Materiał prasowy Przedszkola Samorządowego nr 8


Kalendarz Wydarzeń

Sierpień 2021
P W Ś C Pt S N
26 27 28 29 30 31 1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31 1 2 3 4 5

Znajdź nas!

Kontakt:

Adres Urzędu Miejskiego w Turku:
ul. Kaliska 59, 62-700 Turek
tel. 63 289 61 00, sekretariat 63 289 61 01, fax: 63 289 61 11
e-mail: poczta@miastoturek.pl
Turecki Inkubator Przedsiębiorczości
tel. 63 222 38 81, e-mail: invest@miastoturek.pl