Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

 

liderzramkaLIDER ZRÓWNOWAŻONEGO GOSPODAROWANIA PRZESTRZENIĄ

Rok 2014 – nagroda w I Ogólnopolskim Konkursie Miast „Lider Zrównoważonego Gospodarowania Przestrzenią”, organizowanym przez Instytut Gospodarki Przestrzennej i Budownictwa, w kategorii miast powiatowych, za racjonalną politykę przestrzenną, która, w sposób oszczędny i przemyślany, prowadzi do poszanowania najcenniejszego zasobu miasta, jakim jest przestrzeń.
GWIAZDA WIELKOPOLSKI 2014

Rok 2014 – wyróżnienie przyznane przez Marszałka Województwa Wielkopolskiego dla Gminy Miejskiej Turek, jako najbardziej aktywnego samorządu w podregionie konińskim pod względem liczby oraz wartości dofinansowania projektów realizowanych w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013. N01
MODERNIZACJA ROKU 2011

Wyróżnienie dla Gminy Miejskiej Turek w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku 2011 za modernizację budynku Muzeum Rzemiosła Tkackiego przy ul. Placu Wojska Polskiego 1 w Turku. Do konkursu w 14 kategoriach zgłoszonych zostało ponad tysiąc  projektów z całej Polski, a tylko 28 z nich zostało nagrodzonych bądź wyróżnionych. 
                                   W kategorii „Kultura” było jedno wyróżnienie dla modernizacji siedziby turkowskiego 

                                       muzeum. 


 
N02I miejsce dla Miasta Turek

Miasto zajęło pierwsze miejsce we Współzawodnictwie Sportowym Gmin i Szkół Powiatu Tureckiego w roku szkolnym 2011/2012.

 

N03I miejsce dla Miasta Turek

Ponownie dzieci i młodzież z miejskich szkół wywalczyły dla Turku pierwsze miejsce we Współzawodnictwie Sportowych Gmin i Szkół Powiatu Tureckiego w roku szkolnym 2010/2011.

 

 

 

 

N04KRYSZTAŁOWY HIT 2011

Rok 2011 – nagroda w Konkursie Gospodarczo-Samorządowy HIT Regionu za oryginalnym rozpisany na lata program promocji miasta w ramach projektu „Turek – miasto w klimacie Mehoffera”.

 

 

 


N05GWIAZDA WIELKOPOLSKI

Rok 2011 - Nagroda w Konkursie „Gwiazdy Wielkopolskie” zorganizowanym przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu, za najciekawszy w ocenie mieszkańców Wielkopolski, projekt realizowany ze środków unijnych. Nagroda w kategorii „Turystyka i Kultura” za projekt „Turek – miasto w klimacie Mehoffera. Renowacja zabytkowych polichromii w kościele NSPJ i przebudowa ratusza na potrzeby ekspozycji mehofferowskiej”.

 

 


N06Puchar dla mistrza

Puchar dla reprezentacji Urzędu Miejskiego jako Mistrza Turku w Gotowaniu Żurku podczas Festiwalu SCABB w 2010 roku.

 

 

 N07III miejsce w Wielkopolsce


Trzecie miejsce dla Miasta Turek w klasyfikacji Województwa Wielkopolskiego na XVI Sportowym Turnieju Miast i Gmin 2010 – Europejski Tydzień Sportu dla Wszystkich, kategoria od 15 tys. do 40 tys. mieszkańców.

 

 

 


N08I miejsce dla Miasta Turek

We Współzawodnictwie Sportowym Gmin i Szkół Powiatu Tureckiego w roku szkolnym 2009/2010 miasto Turek zdobyło pierwsze miejsce.

 

 

 N09I miejsce dla Miasta Turek


Zwycięstwo Miasta Turek we Współzawodnictwie Sportowym Gmin i Szkół Powiatu Tureckiego, tym razem w roku szkolnym 2008/2009.

 

 

 
N10KRYSZTAŁOWY HIT 2008

Kryształowy HIT 2008 za wielofunkcyjną Halę Widowiskowo-Sportową z salą rehabilitacyjną.


 


 N11I miejsce dla Miasta Turek

Dzieci i młodzież z naszego miasta sprawiły, że Turek ponownie wygrał we Współzawodnictwie Sportowym Gmin i Szkół Powiatu Tureckiego w roku szkolnym 2007/2008.
N12LIDER ZARZĄDZANIA

Urząd Miejski w Turku jako organ prowadzący Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej
w Turku został laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządzania 2007 – Usługi Społeczne w dziecinie kultury, w kategorii małych i średnich miast.N13CERTYFIKAT ISO 9001-2008

Certyfikat rejestracji w Systemie Zarządzania Jakością – ISO 9001-2008 w zakresie realizacji zadań administracji samorządowej. 
N14I miejsce dla Miasta Turek


Miasto zajęło pierwsze miejsce we Współzawodnictwie Sportowym Gmin i Szkół Powiatu Tureckiego w roku szkolnym 2006/2007.

 

 

 
N15CERTYFIKAT RZETELNOŚCI


Certyfikat rzetelności i wiarygodności dla miasta Turek, wydany w 2006 roku przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej, organizacji działającej na rzecz rozwoju infrastruktury sportowej i rekreacyjnej w Polsce. Członkami Klubu są osoby, firmy i instytucje, które przyczyniają się do budowy i rozwoju nowoczesnej infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.

 

 


 

N16I miejsce dla Miasta Turek

Pierwsze miejsce we Współzawodnictwie Sportowym Gmin i Szkół Powiatu Tureckiego
w roku szkolnym 2005/2006 dla miasta Turek 


 


N17MODERNIZACJA ROKU 2005


Miasto zostało wyróżnione w Ogólnopolskim Konkursie Modernizacja Roku 2006
w kategorii „Obiekty Kultury, Sportu i Rekreacji” za adaptację budynku przy ul. Dworcowej 5 na potrzeby Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej.N18HIT 2005

Miasto uzyskało nagrodę HIT 2005 za wybitne osiągnięcia w zakresie działań proekologicznych ze szczególnym uwzględnieniem gospodarki wodno-ściekowej.

 

 

 

N19DYPLOM „LATO Z RADIEM”

Dyplom „Lato z Radiem” dla miasta Turku w uznaniu za wkład organizacyjny,
we współtworzeniu wielkiej trasy na 30-lat „Lato z Radiem” w roku 2001.