Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
kurtyna wodna dla ochody 5 20160624 1141567668

Kurtyna wodna stanęła na ul. Kolska Szosa, przy pomniku „Nigdy więcej wojny” oraz przy budynku komendy policji. Z możliwości ochłodzenia chętnie korzystają dzieci.


Z zapowiedzi meteorologów wynika, że upały potrwają jeszcze kilka dni. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o., chcąc nieco ulżyć mieszkańcom, ustawiła kurtynę wodną. Mokrą, zimną mgiełką można ochłodzić się przy pomniku „Nigdy więcej wojny” i przy Komendzie Powiatowej Policji. Z tej formy ochłody najchętniej korzystają dzieciaki, które dzisiaj rozpoczęły wakacje. Kurtyny będą chłodzić od godz. 10.00 do 18.00.

{joomplucat:1513 limit=6|columns=3}
Zapisz

Pozostałe aktualności

PROGRAM "Korpus Wsparcia Seniorów” - na rok 2026

Gmina Miejska Turek przystąpiła do Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” – na rok 2026, w zakresie Modułu I. Realizatorem Programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku, który będzie realizował Moduł I- zapewnienie usług opiekuńczych w formie usług sąsiedzkich seniorom w wieku 60 lat i więcej, którzy z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy osób drugich, a są jej pozbawione.

Więcej…

Postanowienie Sądu Rejonowego w Turku

Ponad pół miliona złotych z Funduszy Europejskich na rozwój edukacji najmłodszych

Dzieci uczęszczające do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie Miasta Turku, Gminy Turek i Gminy Brudzew już wkrótce skorzystają z nowych zajęć rozwijających zainteresowania i umiejętności. W placówkach pojawią się również nowe pomoce dydaktyczne i wyposażenie, nauczyciele podniosą swoje kwalifikacje, a w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słodkowie odnowione zostaną dwie sale. Wszystko to będzie możliwe dzięki projektowi realizowanemu przy wsparciu Funduszy Europejskich.

Więcej…