Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
20170410 175159
Na ulicach Turku zamontowane zostały 22 nowe ławki. Ustawione zostały w miejscach, gdzie dotychczas turkowianie chętnie siadali, aby odpocząć czy porozmawiać ze znajomymi.

Nowe ławki stanęły na skwerze Jana Pawła II, w parku im. Konstytucji 3 Maja oraz na skwerze przy skrzyżowaniu ulic gen. St. Sosabowskiego i mjr H. Sucharskiego. Łącznie w mieście ustawione zostały 22 ławki. Wszystko po to, aby mieszkańcy mieli możliwość odpoczynku na skwerach czy w parku. Na zakup ławek Gmina Miejska Turek wydała ponad 15 tys. zł.

20170421 145002

20170421 144940

Pozostałe aktualności

PROGRAM "Korpus Wsparcia Seniorów” - na rok 2026

Gmina Miejska Turek przystąpiła do Programu Ministra Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej „Korpus Wsparcia Seniorów” – na rok 2026, w zakresie Modułu I. Realizatorem Programu jest Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku, który będzie realizował Moduł I- zapewnienie usług opiekuńczych w formie usług sąsiedzkich seniorom w wieku 60 lat i więcej, którzy z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymagają pomocy osób drugich, a są jej pozbawione.

Więcej…

Postanowienie Sądu Rejonowego w Turku

Ponad pół miliona złotych z Funduszy Europejskich na rozwój edukacji najmłodszych

Dzieci uczęszczające do przedszkoli oraz oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych na terenie Miasta Turku, Gminy Turek i Gminy Brudzew już wkrótce skorzystają z nowych zajęć rozwijających zainteresowania i umiejętności. W placówkach pojawią się również nowe pomoce dydaktyczne i wyposażenie, nauczyciele podniosą swoje kwalifikacje, a w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Słodkowie odnowione zostaną dwie sale. Wszystko to będzie możliwe dzięki projektowi realizowanemu przy wsparciu Funduszy Europejskich.

Więcej…