Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
szkolenie dla sprzedawcow alkoholu  4 20180115 1421565883
O zasadach i warunkach korzystania z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych w 2018 roku rozmawiano podczas spotkania z przedsiębiorcami 11 stycznia 2018 roku.

Głównym celem spotkania, które odbywało się w Sali im. „Solidarności" w Urzędzie Miejskim w Turku, prowadzonym przez Panią Teresę Kobrzyńską – eksperta Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie, było omówienie zasad i warunków korzystania z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych

Zebrani dowiedzieli się min. o tematyce dot.: zezwoleń, organów i osób uprawnionych do przeprowadzania kontroli, zawiadomień o zamiarze wszczęcia kontroli, książki kontroli, zakresu przedmiotowej kontroli, czynnościach kontrolnych, opłat za zezwolenia, reklamy i promocji napojów alkoholowych, potwierdzenie wieku nabywcy, przestępstwa czy wykroczenia.
Uczestnicy szkolenia dowiedzieli się również o zmianach w prawie dot. zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych.
{joomplucat:2242 limit=5|columns=5}

Pozostałe aktualności

Niedzielne świętowanie podczas Dni Turku i Gminy Turek 2026

16 sierpnia teren OSiR-u ponownie wypełnił się mieszkańcami miasta Turku i Gminy Turek, którzy przyszli spędzić niedzielne popołudnie w rodzinnej i muzycznej atmosferze.

Więcej…

Inwestycje w mieście nie mogą być źródłem konfliktów

Dla nas mieszkańcy są najważniejsi. Skoro większość opowiada się za zachowaniem drzew, nie będziemy działać wbrew ich woli. Oznacza to jednak, że możemy być zmuszeni zrezygnować z budowy parkingów i ulicy na tym osiedlu.

Więcej…

Informujemy, że 14 sierpnia 2026 r. (piątek) Urząd Miejski w Turku będzie nieczynny