Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
200 lat dla pani heleny 3 20180215 1198574499
Pani Helena Robaszkiewicz 14 lutego 2018 r. ukończyła 100 lat. Z tej okazji odwiedzili ją goście, wręczając prezenty, kwiaty i listy gratulacyjne.
Helena Robaszkiewicz urodziła się 14 lutego 1918 r. w Uniejowie. Pochodzi z rodziny wielodzietnej, miała siedmioro rodzeństwa. W latach 60-tych zamieszkała na jednym z osiedli w Turku. Pani Helena doczekała się dwójki dzieci, dwójki wnucząt oraz prawnuka. Aktualnie mieszka wraz z synem, który opiekuje się Panią Heleną.

Swoich gości Pan9i Helena przyjęła 14 lutego 2018 r. Wśród nich był Zastępca Burmistrza – Jerzy Kurzawa i kierownik Urzędu Stanu Cywilnego, Bogumiła Burszewska. Burmistrz wręczył dostojnej jubilatce piękne kwiaty, prezent i okolicznościowy list gratulacyjny. Kierownik USC przekazała z kolei list gratulacyjny od premiera Mateusza Morawieckiego.

Jubilatce pozostaje tylko życzyć kolejnych stu lat.,
{joomplucat:2288 limit=6|columns=4}

Pozostałe aktualności

Trzeci nabór do projektu fotowoltaiki dla mieszkańców Turku

Miasto Turek ogłasza trzeci nabór uzupełniający do projektu pn. „Wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców miasta Turku”.

Chętni mieszkańcy Turku mogą składać deklaracje udziału w projekcie w Urzędzie Miejskim w Turku przy ul. Jedwabniczej 4, pokój nr 28, w godz. od 7:30 do 15:00. Nabór prowadzony będzie w trybie ciągłym.

Więcej…

Tydzień dinozaurów w Bajkowym Przedszkolu

24 lutego w Bajkowym Przedszkolu rozpoczął się wyjątkowy tydzień poświęcony tematyce dinozaurów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały świat prehistorycznych gadów poprzez zabawę, doświadczenia sensoryczne oraz różnorodne aktywności edukacyjne.

Więcej…

Dzień Kobiet w Przedszkolu Hałabały

KAŻDA DAMA – DUŻA, MAŁA – DZISIAJ SWOJE ŚWIĘTO MA, KAŻDEJ DAMIE – MIŁY CHLOPIEC DZISIAJ UPOMINEK DA” czyli o tym jak świętowano Dzień Kobiet w Przedszkolu Hałabały.

Więcej…