Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
under-928246 1280




W związku z prowadzonym przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Poznaniu remontem ulicy Uniejowskiej - w czwartek tj. 5 grudnia zamknięty zostanie kolejny odcinek tej drogi.

Z ruchu drogowego wyłączony zostanie odcinek od ul. Armii Krajowej do ul. Legionów Polskich. Tym samym ul. Uniejowska będzie nieprzejezdna od ul. Kard. S. Wyszyńskiego do ul. Legionów Polskich.

W związku z zamknięciem kolejnego odcinka, nastąpi zmiana organizacji ruchu. Do punktów handlowo-usługowych położonych przy ul. Nowej będzie można dojechać od Ronda Niepodległości, a skrzyżowanie świetlne przy Legionów Polskich będzie przejezdne na odcinku ulic Legionów Polskich i Niepodległości.

O wszystkich zmianach wykonawca będzie informował na bieżąco.





Pozostałe aktualności

Park kieszonkowy w Turku

W Turku powstanie tzw. park kieszonkowy - Miasto Turek podpisało kolejną umowę o dofinansowanie ze środków unijnych w ramach ZIT.  

Więcej…

Robocze spotkanie z partnerami ze Słupcy

We wtorek, 27 stycznia 2026 r. w Urzędzie Miejskim w Turku odbyło się ważne spotkanie robocze dotyczące rozwoju nowoczesnego transportu publicznego.

Więcej…

Małżeństwa, narodziny, zgony. USC w Turku podsumowuje rok 2025

W 2025 roku, do lipca (wtedy zakończyła działalność porodówka w szpitalu) w Turku urodziło się 100 dzieci. Dla porównania w 2024 roku Urząd Stanu Cywilnego w Turku odnotował 344 urodzenia.

Więcej…