Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
wizyta 2 20191219 1443163169

Dzieci z Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Turku oraz harcerze z Hufca ZHP w Turku odwiedzili dzisiaj, tj. 19 grudnia 2019 r. Urząd Miejski w Turku. Pierwsi goście przybyli z kolędami, drudzy zaś przynieśli Światło Betlejemski.

Dzieci z Katolickiej Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Turku przybyły wraz ze swoimi nauczycielami i dyrektorem, ks. prałatem Markiem Kasikiem. Goście spotkali się z burmistrzem Romualdem Antosikiem. Uczniowie przy akompaniamencie gitary i skrzypiec, zaśpiewali piękne kolędy, w językach: polskim, włoskim i angielskim. Następnie podarowali gospodarzom świecę i świąteczne stroiki, zaś ksiądz prałat przyniósł ze sobą opłatki, którym dzielimy się podczas kolacji wigilijnej.
Z kolei harcerze z turkowskiego Hufca ZHP, wraz z komendantem Robertem Chmielewskim, przynieśli Światełko Betlejemskie, czyli światełko z Betlejem, które całą drogę do Turku i innych polskich miast nie zgasło. Harcerze światełkiem będą dzielić się w najbliższą niedzielę, 22 grudnia 2019 r. w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa, na mszy świętej o godz. 18.00. Aby otrzymać światełko, trzeba na nabożeństwo zabrać swój lampion lub znicz.

{joomplucat:2848 limit=15|columns=5}

Pozostałe aktualności

Informujemy, że 14 sierpnia 2026 r. (piątek) Urząd Miejski w Turku będzie nieczynny

Spotkanie informacyjne dotyczące Programu Czyste Powietrze

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Turku na plenerowe spotkanie informacyjne dotyczące zasad Programu Czyste Powietrze, które odbędzie na terenie OSiR Turek przy ul. Armii Krajowej 1, dnia 16 sierpnia 2026r. w godzinach od 14.00 do 18.00 podczas obchodów Dni Turku i Gminy Turek.

Więcej…

Dlaczego podczas remontu ulicy na Osiedlu Wyzwolenia trzeba usunąć część drzew?

Wiemy, że każda wycinka drzew budzi emocje. Dlatego chcemy wyjaśnić, co odkryto podczas remontu ulicy i parkingów na Osiedlu Wyzwolenia i dlaczego ta decyzja jest konieczna.

Więcej…