Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

dniturku1dzie 10 20210807 1085171555
Dużo działo się dzisiaj na Dniach Turku i Gminy Turek. Krwiodawcy oddawali krew, miłośnicy mocniejszych wrażeń testowali różne karuzele, inni biesiadowali z przyjaciółmi i znajomymi, z kolei jeszcze inni przybyli głównie, aby posłuchać koncertów na pięknej scenie.

Na akcję krwiodawstwa, zorganizowaną prze SHDK RP „Górnik” Turek i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, odpowiedziało 50 osób, z których tego dnia krew mogło oddać 38. Łącznie zebrano 17,1 l krwi.
Nieopodal ustawiły się stoiska oferujące kolorowe zabawki i wesołe gadżety. Mnóstwo ludzi chciało skorzystać z karuzeli. Atrakcje oferowane przez wesołe miasteczko cieszyły się olbrzymim powodzeniem. Zwłaszcza popularny autodrom.
Na scenie wystąpili: turkowianin Matt Ostrowski, oraz raper Smolasty, na którego koncert przybyły kilkutysięczne tłumy młodych ludzi. Podobnie zresztą jak na koncert Kamila Bednarka, którego koncert także oglądała wielotysięczna publiczność. Po koncertach artyści rozdawali autografy i chętnie fotografowali się z fanami.
Pierwszy dzień Dni Turku i Gminy Turek zakończyła dyskoteka pod gwiazdami, z DJ Pawłem Filipiakiem.

{joomplucat:3037 limit=60|columns=6}

Pozostałe aktualności

Trzeci nabór do projektu fotowoltaiki dla mieszkańców Turku

Miasto Turek ogłasza trzeci nabór uzupełniający do projektu pn. „Wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców miasta Turku”.

Chętni mieszkańcy Turku mogą składać deklaracje udziału w projekcie w Urzędzie Miejskim w Turku przy ul. Jedwabniczej 4, pokój nr 28, w godz. od 7:30 do 15:00. Nabór prowadzony będzie w trybie ciągłym.

Więcej…

Tydzień dinozaurów w Bajkowym Przedszkolu

24 lutego w Bajkowym Przedszkolu rozpoczął się wyjątkowy tydzień poświęcony tematyce dinozaurów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały świat prehistorycznych gadów poprzez zabawę, doświadczenia sensoryczne oraz różnorodne aktywności edukacyjne.

Więcej…

Dzień Kobiet w Przedszkolu Hałabały

KAŻDA DAMA – DUŻA, MAŁA – DZISIAJ SWOJE ŚWIĘTO MA, KAŻDEJ DAMIE – MIŁY CHLOPIEC DZISIAJ UPOMINEK DA” czyli o tym jak świętowano Dzień Kobiet w Przedszkolu Hałabały.

Więcej…