Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

W toku są prace budowalne prowadzone przez firmę Lepiko Sp. z o.o., która stawia dwa bloki komunalne na os. Wyzwolenia. Zrobionych jest 90 % tynków wewnętrznych i w trakcie realizacji są instalacje sanitarne oraz ocieplenie.

Codziennie przy budowie bloków pracuje około 30 osób, co przekłada się na szybki postęp prac. W przyszłym tygodniu będą wylewane posadzki i ocieplane kolejne ściany budynku.

Łącznie w blokach będą 44 mieszkania, w tym cztery przystosowane dla osób niepełnosprawnych. Najmniejsze mieszkanie będzie miało powierzchnię 35 m2, a największe 70 m2. Przy blokach wybudowane zostaną parkingi i plac zabaw, a wokół będą ławki dla mieszkańców i nowe zielone nasadzenia.

Aktualnie trwają prace dotyczące procedur przydziału mieszkań. Kiedy budowa będzie zbliżać się do końca pojawi się ogłoszenie o możliwości i terminie składania wniosków.

Miasto posiada jeszcze tereny na os. Wyzwolenia, na których mogą powstać kolejne bloki i jeśli w przyszłości środki finansowe na to pozwolą, inwestycja ta będzie realizowana.

1
img_2614
img_2629
img_2645
img_2662
img_2672
img_2688
img_2703
img_2719
img_2733
img_2740

Pozostałe aktualności

Trzeci nabór do projektu fotowoltaiki dla mieszkańców Turku

Miasto Turek ogłasza trzeci nabór uzupełniający do projektu pn. „Wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców miasta Turku”.

Chętni mieszkańcy Turku mogą składać deklaracje udziału w projekcie w Urzędzie Miejskim w Turku przy ul. Jedwabniczej 4, pokój nr 28, w godz. od 7:30 do 15:00. Nabór prowadzony będzie w trybie ciągłym.

Więcej…

Tydzień dinozaurów w Bajkowym Przedszkolu

24 lutego w Bajkowym Przedszkolu rozpoczął się wyjątkowy tydzień poświęcony tematyce dinozaurów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały świat prehistorycznych gadów poprzez zabawę, doświadczenia sensoryczne oraz różnorodne aktywności edukacyjne.

Więcej…

Dzień Kobiet w Przedszkolu Hałabały

KAŻDA DAMA – DUŻA, MAŁA – DZISIAJ SWOJE ŚWIĘTO MA, KAŻDEJ DAMIE – MIŁY CHLOPIEC DZISIAJ UPOMINEK DA” czyli o tym jak świętowano Dzień Kobiet w Przedszkolu Hałabały.

Więcej…