Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
ludzie na rowerach w lesie

Samorząd Miasta Turku wraz z Burmistrzem Miasta Turku byli organizatorami rajdu rowerowego, który miał miejsce w niedzielę, 30 lipca 2023 r. Uczestnicy nie tylko poznali urokliwe zakątki okolic Turku, ale też fakty historyczne sprzed 81 lat.

Niedzielny rajd rowerowy był kolejnym z cyklu rajdów organizowanych przez samorząd miejski. Na trasę wyruszyło blisko 60 rowerzystów.

Uczestnicy rajdu ruszyli sprzed Urzędu Miejskiego ulicami Kaliską, Gorzelnianą, Chełmońskiego, Leśną do Turkowic, następnie lasem do Kowali Księżych i przez Leśnictwo dojechali do Czachulca Nowego, gdzie znajduje się cmentarz żydowski na terenie getta wiejskiego, jakie Niemcy zorganizowali tam w czasie wojny. Uczestnicy niedzielnej przejażdżki zapoznali się z historią tego miejsca i Żydów Turkowskich, akurat w przeddzień 81. rocznicy likwidacji getta.

Stamtąd wszyscy wrócili do Kowali Księżych, gdzie na terenie Koła Łowieckiego Tur zorganizowane zostało ognisko i poczęstunek. Około godziny 18.00 rajdowicze ruszyli w drogę powrotną, tego dnia pokonując łącznie 30 km.

1
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
26
27

Pozostałe aktualności

Trzeci nabór do projektu fotowoltaiki dla mieszkańców Turku

Miasto Turek ogłasza trzeci nabór uzupełniający do projektu pn. „Wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców miasta Turku”.

Chętni mieszkańcy Turku mogą składać deklaracje udziału w projekcie w Urzędzie Miejskim w Turku przy ul. Jedwabniczej 4, pokój nr 28, w godz. od 7:30 do 15:00. Nabór prowadzony będzie w trybie ciągłym.

Więcej…

Tydzień dinozaurów w Bajkowym Przedszkolu

24 lutego w Bajkowym Przedszkolu rozpoczął się wyjątkowy tydzień poświęcony tematyce dinozaurów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały świat prehistorycznych gadów poprzez zabawę, doświadczenia sensoryczne oraz różnorodne aktywności edukacyjne.

Więcej…

Dzień Kobiet w Przedszkolu Hałabały

KAŻDA DAMA – DUŻA, MAŁA – DZISIAJ SWOJE ŚWIĘTO MA, KAŻDEJ DAMIE – MIŁY CHLOPIEC DZISIAJ UPOMINEK DA” czyli o tym jak świętowano Dzień Kobiet w Przedszkolu Hałabały.

Więcej…