Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Od 1 marca 2024 r. mieszkańcy Turku mogą bezpłatnie wysterylizować kotki i suczki oraz zaczipować psy. Taką ofertę w zakresie zapobiegania bezdomności zwierząt w naszym rejonie ma tylko Turek. Nic dziwnego, w końcu w minionym roku Miasto uhonorowane zostało certyfikatem „Gmina przyjazna zwierzętom”.

Tym razem turkowianie swoje zwierzęta mogą wysterylizować lub zaczipować w Przychodni dla Zwierząt Spółka Jawna Grzegorz Obsada i Wspólnicy, przy ul. Folwarcznej 12 w Turku (tzw. stara lecznica). Z tą przychodnią Miasto Turek podpisało umowę na wspomniane zabiegi.

           

Samorząd Miasta Turku pokryje w 100 proc. koszt elektronicznego znakowania psów oraz zabiegu sterylizacji kotek i suczek.

 

Aby umówić swojego zwierzaka na zabieg należy dzwonić do Przychodni dla Zwierząt pod nr tel. 63 278 41 58.

Pozostałe aktualności

Park kieszonkowy w Turku

W Turku powstanie tzw. park kieszonkowy - Miasto Turek podpisało kolejną umowę o dofinansowanie ze środków unijnych w ramach ZIT.  

Więcej…

Robocze spotkanie z partnerami ze Słupcy

We wtorek, 27 stycznia 2026 r. w Urzędzie Miejskim w Turku odbyło się ważne spotkanie robocze dotyczące rozwoju nowoczesnego transportu publicznego.

Więcej…

Małżeństwa, narodziny, zgony. USC w Turku podsumowuje rok 2025

W 2025 roku, do lipca (wtedy zakończyła działalność porodówka w szpitalu) w Turku urodziło się 100 dzieci. Dla porównania w 2024 roku Urząd Stanu Cywilnego w Turku odnotował 344 urodzenia.

Więcej…