Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

W Turku 297 uczniów trzech turkowskich szkół podstawowych przystąpiło dzisiaj do egzaminu ósmoklasisty. Najpierw zmagać się będą z językiem polskim, jutro z matematyką, a 15 maja z językiem obcym nowożytnym.

 

Egzamin ósmoklasisty jest obowiązkowy i jest wymagany do ukończenia szkoły podstawowej. Nie ma minimalnego wyniku, który uczeń musi uzyskać, aby zdać egzamin.

W poszczególnych szkołach do egzaminu przystąpiło:

-Szkoła Podstawowa Nr 1 – 76 ósmoklasistów,

-Szkoła Podstawowa Nr 4 – 89 ósmoklasistów,

-Szkoła Podstawowa Nr 5 – 132 ósmoklasistów.

            Wśród zdających są również dzieci z Ukrainy, z których 11 zostało zwolnionych z pisania egzaminu z języka polskiego. Wszyscy natomiast będą zmagać się z matematyką. Niemal wszyscy ósmoklasiści zdecydowali się pisać egzamin z języka angielskiego. W tym roku nikt nie wybrał języka niemieckiego, a 11 uczniów zdecydowało się na język rosyjski.

Wszystkim zdającym życzymy powodzenia.

3

Pozostałe aktualności

Deklaracja CEEB

Właścicielu, zarządco budynku -  masz nowe źródło ciepła lub zmieniłeś piec? Pamiętaj o deklaracji CEEB!

Więcej…

Stadion 1000-lecia będziemy modernizować

W mediach pojawiają się pytania, czy po otwarciu ofert w przetargu, przebudowa Stadionu 1000-lecia jest zagrożona. Odpowiedź brzmi: nie.

Więcej…

Bezpłatne wsparcie dla osób starszych 65+ i osób z niepełnosprawnościami

W ramach projektu „Wsparcie Zmiany Społecznej w Wielkopolsce Wschodniej”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach programu Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021–2027, Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Turku rozpoczyna realizację bezpłatnych usług wspierających mieszkańców.

Więcej…