Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Dzisiaj, tj. 12 sierpnia 2025 r. podpisana została umowa na budowę ronda na skrzyżowaniu ulic Kaliskiej i Młodych oraz wjazdu do nowego osiedla i sklepu Biedronka.

 

          Wykonawcą wybranym w przetargu jest firma KOST-BUD z Jaroszyna Kolonii. Prace związane z przebudową skrzyżowania ul. Kaliskiej z ul. Młodych obejmować będą przede wszystkim zmianę rodzaju skrzyżowania dróg: z nierównorzędnego czterowylotowego na skrzyżowanie o ruchu okrężnym.

          W ramach przedsięwzięcia przebudowywana będzie jezdnia i chodniki, odwodnienie, oświetlenie drogowe i podziemne kanały teletechniczne. Renowacji poddane będą odcinki sieci wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji deszczowej w tym obszarze. Oświetlenie ronda i doświetlenia przejść dla pieszych wykonane zostaną w oprawach LED wyposażonych w system zdalnego zarządzania oświetleniem.

          Wraz z przebudową skrzyżowania zmieniona zostanie stała organizacja ruchu na ul. Kaliskiej. Prace mają zakończyć się w grudniu tego roku. Będą kosztować 1.980.708,36 zł.

          Za utrudnienia powstałe podczas prac przepraszamy i prosimy o wyrozumiałość.

2025_08_12_rondo_Kaliska
2025_08_12_rondo_Kaliska
2025_08_12_rondo_Kaliska
2025_08_12_rondo_Kaliska

Pozostałe aktualności

Trzeci nabór do projektu fotowoltaiki dla mieszkańców Turku

Miasto Turek ogłasza trzeci nabór uzupełniający do projektu pn. „Wykorzystanie energii odnawialnej poprzez zakup i montaż instalacji fotowoltaicznych dla mieszkańców miasta Turku”.

Chętni mieszkańcy Turku mogą składać deklaracje udziału w projekcie w Urzędzie Miejskim w Turku przy ul. Jedwabniczej 4, pokój nr 28, w godz. od 7:30 do 15:00. Nabór prowadzony będzie w trybie ciągłym.

Więcej…

Tydzień dinozaurów w Bajkowym Przedszkolu

24 lutego w Bajkowym Przedszkolu rozpoczął się wyjątkowy tydzień poświęcony tematyce dinozaurów. Dzieci z wielkim zainteresowaniem poznawały świat prehistorycznych gadów poprzez zabawę, doświadczenia sensoryczne oraz różnorodne aktywności edukacyjne.

Więcej…

Dzień Kobiet w Przedszkolu Hałabały

KAŻDA DAMA – DUŻA, MAŁA – DZISIAJ SWOJE ŚWIĘTO MA, KAŻDEJ DAMIE – MIŁY CHLOPIEC DZISIAJ UPOMINEK DA” czyli o tym jak świętowano Dzień Kobiet w Przedszkolu Hałabały.

Więcej…