Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
festyn europejski w turku 20140502 1109308370

Dziesięć lat temu, 1 maja 2004 roku, Polska stała się pełnoprawnym członkiem Unii Europejskiej. Z okazji 10. Rocznicy akcesji na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji odbyła się wczoraj impreza plenerowa „Europa bez granic – przystanek Turek".


Rodzinny festyn rozpoczął się o 15.30 programem dla dzieci „Świat fantazji". Maluchy rywalizowały w konkursach, bawiły się z chustą Klanzy, puszczały ogromne kolorowe bańki i pozwalały sobie pomalować buźki. Liczne atrakcje oferowało również wesołe miasteczko, z których korzystali mieszkańcy młodsi i starsi.
Laureaci 10. Międzypowiatowego Festiwalu Piosenki Europejskiej prezentowali na scenie swoje wokalne talenty od godz. 16.30. Jeszcze później zgromadzoną publiczność bawiły zespoły takie jak Agree, Celtoholics, Feirin i Ray. Przy dźwiękach dobrej muzyki można było usiąść i zjeść kiełbaskę z grilla czy chleb ze smalcem przy stoiskach gastronomicznych.
Gwoździem programu tegorocznej edycji imprezy był koncert pop-rockowego zespołu „Łzy", który na rynku muzycznym istnieje od 1996 roku. Mimo niepewnej, chłodnej aury publiczność doskonale się bawiła, licznie gromadząc się przed sceną.

{joomplucat:578 limit=14|columns=4}

Pozostałe aktualności

III Biegi pn. „Europa TU-rek” 2025

III Biegi pn. „Europa TU-rek” organizowane przez Miasto Turek i Stowarzyszenie „Kopernik plus” rozpoczęły majówkowe świętowanie.

Więcej…

Korty tenisowe w parku otwarte od 1 maja

Od 1 maja korty tenisowe w Parku Miejskim im. Żerminy Składkowskiej otwarte w godz. 8:00-20:00.

Więcej…

Święta majowe, biegi i urodziny Miasta Turku

 
Zapraszamy do udziału w świętach majowych, a w nich wielkich biegach dla dzieci i młodzieży na stadionie 1000-lecia w Turku oraz na festyn z okazji 684. urodzin Miasta Turku.

Więcej…