Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

warsztaty z jajem 20130327 1236142848

W Miejskim Domu Kultury w Turku odbyły się Warsztaty Wielkanocne „Z Jajem", połączone z podsumowaniem konkursu powiatowego na najpiękniejszą pisankę wielkanocną. Ponad sto osób przybyło, aby nauczyć się robienia ozdób wielkanocnych.


Na konkurs nadesłano 166 pisanek, komisja artystyczna nagrodziła 37 uczestników. W warsztatach organizowanych przez Miejski Dom Kultury w Turku wzięło udział ponad 100 osób. Byli to uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całego powiatu tureckiego, nauczyciele jak również rodzice i dziadkowie uczestników. W warsztatach wzięły także udział osoby związane z szerzeniem kultury i tradycji wielkanocnych na terenie naszego powiatu: Stanisława Radke i Halina Guzik - pracownice Muzeum Miasta Turku im. J. Mehoffera, Zofiia Kolenda, Barbara Kłusak, Teresa Kuśmierek, Jolanta Papierska, Marta Okupna, Justyna Włodarska, Mariola Zdych. Pod okiem Pań przybyli goście mogli zgłębić tajniki wykonywania palm wielkanocnych oraz bibułkowych kompozycji kwiatowych, kartek świątecznych, mieli też możliwość zapoznania się z różnymi metodami wykonywania pisanek, m. in. pisanych woskiem pozyskanym z kredek, woskiem pszczeli, malowanych akwarelami, wyklejanych bibułą i bawełną oraz nowatorską metodą qilingu.

Warsztaty były doskonałym pomysłem na wspólne, rodzinne spędzenie przedświątecznego czasu, a także na kultywowanie i umacnianie tradycji Świąt Wielkiej Nocy. Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego, aby warsztaty mogły się odbyć oraz wszystkim którzy wzięli w nich udział.

Katarzyna Cieślak

{joomplucat:143 limit=7|columns=7}

Pozostałe aktualności

III Biegi pn. „Europa TU-rek” 2025

III Biegi pn. „Europa TU-rek” organizowane przez Miasto Turek i Stowarzyszenie „Kopernik plus” rozpoczęły majówkowe świętowanie.

Więcej…

Korty tenisowe w parku otwarte od 1 maja

Od 1 maja korty tenisowe w Parku Miejskim im. Żerminy Składkowskiej otwarte w godz. 8:00-20:00.

Więcej…

Święta majowe, biegi i urodziny Miasta Turku

 
Zapraszamy do udziału w świętach majowych, a w nich wielkich biegach dla dzieci i młodzieży na stadionie 1000-lecia w Turku oraz na festyn z okazji 684. urodzin Miasta Turku.

Więcej…