Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
bkf-768x378

Biblioteczny Klub Filmowy wszystkich kinomaniaków zaprasza na kontynuację cyklu „Kino kobiet, kobiety w kinie”.

Po wakacyjnej przerwie ruszamy w stylu elegancji i gracji wyświetlając kolejny film z cyklu „Kino kobiet, kobiety w kinie”. Tym razem zobaczyć będzie można film „Coco Chanel”, którego reżyserem jest Anne Fontaine.

Utalentowana, niesamowicie ambitna, a przy tym charyzmatyczna. Dała się poznać jako wizjonerka, gdyż to właśnie ona pozwoliła by kobiety założyły spodnie i nosiły krótkie fryzury. Kochanka milionerów, przyjaźnili się z nią najwięksi artyści ówczesnej epoki. Kto dziś nie kojarzy słynnego uwodzicielskiego zapachu Chanel No 5?

Film opowiada o losach słynnej projektantki a także odsłania kulisy jej drogi do sławy. Jeżeli jesteście ciekawi jak rodziła się legenda koniecznie zajrzyjcie w najbliższy wtorek (25 września) o godzinie 16.00 do Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, ul. Dworcowa 5.

Materiał prasowy Miejskiej Biblioteki Publicznej

Pozostałe aktualności

Tkacze nagrodzeni

Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera zorganizowało XIV Ogólnopolski Konkurs Nieprofesjonalnej Twórczości Tkackiej, na który wpłynęło ponad 200 prac z całej Polski.

Więcej…

„Opowieść wigilijna” w wykonaniu przedszkolaków

Jak co roku przedszkolaki z Przedszkola "Słonecznego" nr 5 odwiedziły Urząd Miejski w Turku, aby zaprezentować tradycyjne jasełka.

Więcej…

Mikołajki w Bajkowym Przedszkolu

 
8 grudnia w Bajkowym Przedszkolu odbyły się uroczyste obchody Mikołajek, które jak co roku zgromadziły dzieci, nauczycieli oraz wyjątkowego gościa – Świętego Mikołaja.
 

Więcej…