Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
mbpnoc 3 20191004 1533617110

Już 5 października Miejska Biblioteka Publiczna im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku przyłączy się, jak ponad 1600 instytucji w całej Polsce, do wspaniałej akcji, Noc Bibliotek. W tym roku wydarzenie odbywa się pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Gościem specjalnym tegorocznej Nocy będzie Michał Fajbusiewicz, prowadzący kultowy „Magazyn kryminalny 997”. Towarzyszyć będzie mu dziennikarka Magda Omilianowicz, która jest autorką niedawno wydanej książki, wywiadu-rzeka „Fajbus. 997 przypadków z życia” .

Na tę wyjątkową noc turkowska biblioteka zapewnia szereg atrakcji dla wszystkich Czytelników, niezależnie od wieku – spotkania, warsztaty, animacje dla najmłodszych, pokazy filmów a nawet Żywą Bibliotekę. Jednak jej głównym elementem będzie spotkanie z człowiekiem legendą, wieloletnim autorem, realizatorem i prowadzącym program telewizyjny „Magazyn kryminalny 997”. Wraz z Michałem Fajbusiewiczem do Turku przyjedzie, goszcząca już w turkowskiej instytucji, dziennikarka Magda Omilianowicz. Spotkanie rozpocznie się o godz. 18.00.
W tym samym czasie , również o godzinie 18.00, rozpoczną się niezwykłe atrakcje dla młodszych uczestników Nocy Bibliotek. Będą oni mogli spędzić czas na wesołych zabawach z animatorką Bajanką, która zabierze ich w kolorowy i nieco zwariowany świat, bajkowej bohaterki książek dziecięcych, Kici Koci.
Podczas turkowskiej odsłony Nocy Bibliotek, po raz pierwszy w naszym mieście, zorganizowana zostanie Żywa Biblioteka. Jest to projekt polegający na możliwości wypożyczenia tzw. „żywych książek“, czyli osób z grup postrzeganych stereotypowo, w celu rozmowy z nimi o ich życiu i zadawaniu pytań na dowolny temat. Projekt ma konwencję biblioteki, w której „książkami“ są ludzie z różnych grup obarczonych stereotypami. „Czytelnicy“ mogą je „wypożyczyć“ i porozmawiać z nimi. Nad całością wydarzenia czuwają „bibliotekarze“. Wśród turkowskich „żywych książek” znajdą się takie „tytuły” jak „Rodzic dziecka niepełnosprawnego”, „Osoba chora na łysienie plackowate”, „Osoba niepełnosprawna ruchowo”, „Obcokrajowiec”, „Osoba biseksualna”., „Wegetarianin”. Wypożyczanie „żywych książek” rozpocznie się o godz. 20.00.
Oprócz tego, również o godz. 20.00 zobaczyć będzie można dwa filmy – polską produkcję „Ciemno, prawie noc” na podstawie książki Joanny Bator oraz przeznaczony dla młodszej widowni film „Ptyś i Bill”, będącym adaptacją komiksu o tym samym tytule.
Ponadto w holu biblioteki rozłożone będą stoiska warsztatowe, na których między innymi, będzie można wykonać własną torbę, a nawet spróbować swoich sił w programowaniu.
Serdecznie zapraszamy na tę wyjątkową noc w roku!

Materiał prasowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku

{joomplucat:2767 limit=3|columns=3}

Pozostałe aktualności

Od 20 maja przyjmowane będą wnioski o przydział mieszkań w nowych blokach komunalnych

W dniach od 20 maja 2024 r. do 1 lipca 2024 r. będą wydawane i przyjmowane wnioski o przydział lokalu mieszkalnego w nowo wybudowanych przez Miasto blokach na Os. Wyzwolenia 39 i 40 w Turku.

Więcej…

Radni wybrali składy komisji

Podczas II sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w dniu 14 maja 2024 r. radni wybrali składy osobowe wszystkich siedmiu komisji.

Więcej…

Głosujcie na nas w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”

W środę 15 maja rozpoczęło się głosowanie w specjalnej edycji plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE” 20 projektów na 20 lat Polski w UE.

Więcej…