Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

hugo 5 20201001 1447753173
Jeden z najbardziej znanych reportażystów – Jacek Hugo-Bader był gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku. Spotkanie w ramach cyklu „Dobry wieczór z książką” to element realizowanego przez instytucję projektu „Misja: biblioteka pełna ludzi”.

Jacek Hugo-Bader w piątkowy wieczór, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku, opowiadał uczestnikom spotkania o swojej najnowszej książce, będącej efektem kilkumiesięcznej wyprawy na Syberię i jego spotkania z tamtejszymi szamanami. Dowiedzieć można było się nie tylko o przebiegu szamańskich rytuałów, ale także poznać historie poszczególnych ludzi, których pisarz spotkał na swojej drodze podczas pracy nad najnowszą książką. Spotkanie urozmaicone było pokazem zdjęć, które powstały podczas tej niezwykłej podróży. Reportaż poświęcony uzdrowicielom z rosyjskiej Tuwy ma się ukazać już w połowie listopada.


Zaproszony przez bibliotekę autor, chętnie opowiadał także na pytanie dotyczące jego wcześniejszych książek. Uczestników spotkania szczególnie interesowała wyprawa na Broad Peak oraz jego wielka fascynacja Rosją i jej mieszkańcami.


Spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem było przedostatnim z cyklu „Dobry wieczór z książką”. Na kolejne zapraszamy już 10 października (sobota). Wtedy to, podczas Nocy Bibliotek, turkowską bibliotekę odwiedzi Marcin Meller – dziennikarz, prezenter telewizyjny oraz autor takich książek jak „Sprzedawca arbuzów” oraz „Nietoperz i suszone cytryny”. Z uwagi na obecną sytuacje epidemiologiczną, ilość miejsc ograniczona! Już dziś zachęcamy do telefonicznej rezerwacji miejsc pod numer 632785134.


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

 

Materiał prasowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku

{joomplucat:2937 limit=7|columns=4}

Pozostałe aktualności

“Sygnalista - ważna rola” - ogólnopolski konkurs edukacyjny

Firma GoWork.pl zaprasza młodzież w wieku od 16 do 24 lat do udziału w ogólnopolskim konkursie edukacyjnym “Sygnalista - ważna rola”, którego celem jest zwiększenie świadomości na temat roli sygnalistów w społeczeństwie. Konkurs ma charakter edukacyjny i promuje postawy odpowiedzialności obywatelskiej, odwagi cywilnej oraz uczciwości w życiu szkolnym i zawodowym.

Więcej…

Bezpłatne szkolenia online w ramach Life After Coal!

W ramach realizowanego programu Life After Coal zapraszamy przedsiębiorców, osoby studiujące i poszukujące pracy z terenu Wielkopolski Wschodniej do udziału w dwóch finałowych szkoleniach online prowadzonych przez ekspertów z Poznańskiego Parku Naukowo-Technologicznego.

Więcej…

Odpracowanie zadłużenia za zajmowanie lokalu

Burmistrz Miasta Turku informuje, że osoby zainteresowane zmianą formy spłaty zadłużenia ze świadczenia pieniężnego na świadczenie rzeczowe,za zajmowanie lokalu komunalnego w zasobach mieszkaniowych Gminy Miejskiej Turek mogą zgłaszać się do Biura Obsługi Klienta w Urzędzie Miejskim w Turku przy ul. Jedwabniczej 4 w celu złożenia wniosku w tej sprawie.

Więcej…