Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

IMG 4319

Pomimo deszczu i wiatru, w Turku kwestuje dzisiaj 71 wolontariuszy. Było by ich więcej, ale kilku z powodu skierowania na kwarantannę nie mogło dzisiaj wyjść z puszką na ulice.

Wśród wolontariuszy są dzieci, młodzież i dorośli. Dzieci kwestują ze swoimi rodzicami, młodzież z rówieśnikami. Na ulicach Turku można spotkać także kwestujących dla WOŚP: burmistrza Romualda Antosika, Przewodniczącą Rady Miejskiej - Mariolę Kadrzyńską-Siwek, oraz radnych Rady Miejskiej Turku: Elżbietę Niespodziańską, Radosława Idzikowskiego i Pawła Kwiatkowskiego.


Przypomnijmy, że dochód z 30. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy ma być przeznaczony na zakup sprzętu służącego do leczenia wzroku dzieci.

IMG 4299

 IMG 4312

IMG 4321

IMG 4323

 

 

Pozostałe aktualności

Wakacje w Turku – program na sierpień 2025

Warsztaty, gry, zabawy, zawody i wiele innych atrakcji przygotowanych zostało dla młodych mieszkańców Turku na okres wakacji letnich. Na zajęcia zapraszają miejskie jednostki organizacyjne oraz organizacje pozarządowe działające w mieście.

Więcej…

Syreny alarmowe 1 sierpnia

W 81. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, 1sierpnia 2025 roku o godzinie 17:00, na terenie Turku zostaną uruchomione syreny alarmowe.

Więcej…

Fundusze Europejskie na podniesienie kompetencji i kwalifikacji w Wielkopolsce Wschodniej

Zapraszamy na bezpłatne webinarium: Fundusze Europejskie na podniesienie kompetencji i kwalifikacji w Wielkopolsce Wschodniej.

Więcej…