Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
kos 20130513 1569846650

W dniach 10-11 maja 2013r. w Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera miało miejsce kolejne spotkanie z serii ,,Opowiadanie świata”.

Piątek był dniem zajęć plastycznych dla młodszych dzieci i rodziców. Podczas zajęć zostały przytoczone dwie opowieści pt. ,,O chłopcu, który rysował smoki” i ,,Nonny i smoki”. Opowiadanie to wzbudziło duże zainteresowanie nie tylko wśród dzieci, ale także z zaciekawieniem wysłuchali także rodzice. Po zakończeniu pierwszej części spotkania, uczestnicy opowiadania wraz z Joanną Chalecką-Kuraszyk, przystąpiły do prac rękodzielniczych. Starsze dzieci mogły techniką druku odzwierciedlić historię wcześniej usłyszaną, natomiast młodsze pociechy przeniosły się na krużganki malując pastelami smoki. W wyniku wspólnej pracy powstały przepiękne kolorowe dzieła ze świata baśni.

Sobota natomiast była dniem warsztatów tym razem dla młodzieży i dorosłych. Dorośli również zostali przeniesieni w magiczny świat opowieści przez Annę Wojciechowską, która na warsztatach tworzenia biżuterii opowiedziała historię pt. ,,Magiczny żakard”, Opowieść ta zainspirowała młodzież i dorosłych do własnoręcznego wyrobu biżuterii. W wyniku prac uczestnicy opowiadania wykonali piękne broszki.

W tym samym czasie druga grupa wzięła udział w warsztatach muzycznych prowadzonych przez Roberta Jaworskiego. Podczas zajęć, osoby uczestniczące zapoznały się z opowieścią ,,O regalińskim wodniku”. Całej przypowieści towarzyszyła muzyka ilustrująca tę historię.

{joomplucat:216 limit=4|columns=4}

Pozostałe aktualności

Międzynarodowy Dzień Kropki w Bajkowym Przedszkolu

W Bajkowym Przedszkolu obchodzono Międzynarodowy Dzień Kropki – święto kreatywności, odwagi i wiary we własne możliwości.

Więcej…

Rocznica napaści sowieckiej na Polskę

17  września 1939 roku ZSRR zaatakował Polskę od wschodu, co było częścią paktu Ribbentrop-Mołotow zawartego między Niemcami a ZSRR.

Więcej…

Komunikat o utrudnieniach w ruchu

Od 22 września ruszają prace przy budowie ronda na skrzyżowaniu ul. Kaliskiej i ul. Młodych. W związku z tą inwestycją zmieniona będzie organizacja ruchu.

Więcej…