Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
klucz do miasta przej w mikoaj 2 20161216 1074551666

Na najbliższy weekend władzę w Turku przejął św. Mikołaj, który urzędować będzie w swojej fabryce, czyli w Stowarzyszeniu „Przystań” przy ul. Browarnej.

Mikołaj przybył dzisiaj, tj. 16 grudnia 2016 r., do Urzędu Miejskiego, gdzie z rąk burmistrza Romualda Antosika odebrał klucz do miasta, po czym z workiem cukierków wrócił do fabryki.

Fabryka św. Mikołaja czynna będzie w sobotę, 17 grudnia w Przystani. Zaś następnego dnia Mikołaj urzędować będzie na miejskim rynku. Tutaj powstanie kraina św. Mikołaja, gdzie dzieci będą pisały listy, spotykać się będą z Mikołajem, będzie wspólne ubieranie choinki i kolędkowanie.

{joomplucat:1728 limit=5|columns=5}
Zapisz

Pozostałe aktualności

Zapraszamy do wypełnienia ankiet

Drodzy Turkowianie, chcemy poznać Wasze zdanie. Dlatego prosimy Was o wypełnienie ankiet o tematyce społecznej.

Więcej…

Konkurs „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta - na tle 100-letnich dziejów Jedynki"

Odbyła się X jubileuszowa edycja Miejsko-gminnego  konkursu czytelniczo-historycznego  pn. „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta - na tle 100-letnich dziejów Jedynki".

Więcej…

Pijemy kranówkę z Turku

Wyniki badań wody z ujęć i wodociągu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku potwierdzają, że można ją pić bez obaw o swoje zdrowie. Dlatego naszej kranówce nadaliśmy lokalną nazwę - Turkowianka, sami ją pijemy i Was również do tego zachęcamy.

Więcej…