Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

sn 1 20201111 2019747951

11 listopada każdego roku jest czasem zadumy i wspomnień o tych, którzy walczyli o wolność naszej Ojczyzny. Tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Turku, ze względu na sytuacje epidemiczną, miały symboliczny charakter. Głównym punktem uroczystości była msza święta w intencji Ojczyzny o godzinie 10.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.

Po mszy delegacje samorządowe miasta i gminy Turek złożyły kwiaty przy ulicy Kaliskiej pod tablicą upamiętniającą Stanisława Kączkowskiego – współtwórcę konspiracji niepodległościowej w Tuku, który zginął 11 listopada 1918 roku.

Na ulicach miasta pojawiły się biało-czerwone flagi, a w miejscach pamięci kwiaty i znicze.

Wyjątkową okazją do zaakcentowania obchodów 102. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości była akcja "Niepodległa do hymnu", w ramach której każdy mógł 11 listopada w samo południe przyłączyć się do wspólnego śpiewania Hymnu Państwowego, emitowanego przez stacje radiowe i telewizyjne.

 

{joomplucat:2954 limit=10|columns=5}

Pozostałe aktualności

Zapraszamy do wypełnienia ankiet

Drodzy Turkowianie, chcemy poznać Wasze zdanie. Dlatego prosimy Was o wypełnienie ankiet o tematyce społecznej.

Więcej…

Konkurs „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta - na tle 100-letnich dziejów Jedynki"

Odbyła się X jubileuszowa edycja Miejsko-gminnego  konkursu czytelniczo-historycznego  pn. „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta - na tle 100-letnich dziejów Jedynki".

Więcej…

Pijemy kranówkę z Turku

Wyniki badań wody z ujęć i wodociągu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku potwierdzają, że można ją pić bez obaw o swoje zdrowie. Dlatego naszej kranówce nadaliśmy lokalną nazwę - Turkowianka, sami ją pijemy i Was również do tego zachęcamy.

Więcej…