Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

edukacja ekologiczna 4 20211118 2046490815

Miasto Turek realizuje program promujący prawidłową segregację odpadów komunalnych przez mieszkańców miasta. Pierwszym krokiem było umieszczenie na wiatach śmietnikowych tablic z zasadami segregacji śmieci.

Projekt „Segregacja to eko–reakcja! - działania edukacyjne na rzecz prawidłowej segregacji odpadów komunalnych wśród mieszkańców Gminy Miejskiej Turek” otrzymał dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu. Jego głównym celem jest podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców Turku, ukształtowanie w nich nawyku i umiejętności prawidłowego segregowania odpadów

W ramach edukacji ekologicznej, na 50 wiat śmietnikowych przy blokach trafiły już specjalne tablice informacyjne o wymiarach ok. 80x120 cm, przedstawiające zasady segregacji śmieci. Mieszkańcy wielokrotnie twierdzili, że takie tablice na wiatach znacznie ułatwią im prawidłową segregację. Teraz mają w prosty i jednoznaczny sposób przedstawioną wiedzę o tym, do których pojemników wrzucać poszczególne rodzaje odpadów.

Kolejnym działaniem jest wykonanie 2.000 edukacyjnych książeczek o tematyce ekologicznej z łamigłówkami i naklejkami dla dzieci. Książeczki te trafią do przedszkolaków z Turku i do uczniów klas I-III z miejskich szkół podstawowych.
Natomiast do wszystkich rodzin w Turku trafią magnetyczne tabliczki na lodówkę, informujące o tym, jak poprawnie segregować odpadów komunalnych. Magnesy te trafią do 10.000 mieszkań w Turku, aby ułatwiać turkowianom codzienną segregację odpadów.
Do turkowian trafią także edukacyjne kalendarze ścienne na rok 2022. W ramach projektu powstało 4.000 takich kolorowych kalendarzy, zawierających zasady segregacji odpadów oraz promujących proekologiczny tryb życia. Mieszkańcy te kalendarze będą mogli otrzymać bezpłatnie, o czym będziemy jeszcze informować.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu, na edukację ekologiczną mieszkańców Turku przyznał miastu dotację w wysokości 55.790 zł, tj 70 proc. kosztów przedsięwzięcia. Całkowity koszt projektu to 79.700 zł.

{joomplucat:3093 limit=12|columns=6}

Pozostałe aktualności

Zapraszamy do wypełnienia ankiet

Drodzy Turkowianie, chcemy poznać Wasze zdanie. Dlatego prosimy Was o wypełnienie ankiet o tematyce społecznej.

Więcej…

Konkurs „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta - na tle 100-letnich dziejów Jedynki"

Odbyła się X jubileuszowa edycja Miejsko-gminnego  konkursu czytelniczo-historycznego  pn. „Historia i dzień dzisiejszy naszego miasta - na tle 100-letnich dziejów Jedynki".

Więcej…

Pijemy kranówkę z Turku

Wyniki badań wody z ujęć i wodociągu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. w Turku potwierdzają, że można ją pić bez obaw o swoje zdrowie. Dlatego naszej kranówce nadaliśmy lokalną nazwę - Turkowianka, sami ją pijemy i Was również do tego zachęcamy.

Więcej…