Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej
tablica z nazwą ul. św. Barbary

Starosta Turecki zablokował budowę ul. Św. Barbary, o którą wnioskowali radni PiS i na którą Miasto Turek złożyło wniosek do rządowego programu „Polski Ład”. Zablokował pomimo tego, że Miasto i projektant spełnili każde żądanie powiatu o złożenie wyjaśnień i uzupełnień do wniosku.

W grudniu 2020 r. radni miejscy PiS w zamian za poparcie w głosowaniu za budżetem miasta na 2021 rok zawnioskowali o budowę ul. Św. Barbary w Turku. Tę ulicę wskazali radni PiS spośród innych proponowanych ulic, takich jak: droga Z3, ul. Kwiatkowskiego, ul. Sosnkowskiego, ul. Mehoffera, ul. Florczaka i ul. Braci Marszlów.

Wniosek o pozwolenie na budowę miasto Turek złożyło 7 grudnia 2022 r. Natomiast 14 września 2023 r. po wielokrotnych uzupełnieniach i wyjaśnieniach, a nawet zmianie nazwy zadania na żądanie powiatu, Starosta Turecki wydał decyzję odmowną, czym zablokował kolejną inwestycję w mieście.

Przypomnijmy, że wcześniej starosta zablokował dwie ważne inwestycje dla mieszkańców, tj. budowę Centrum Sportów Plażowych z lodowiskiem na terenie OSiR i budowę ciepłowni geotermalnej. W obu przypadkach po odwołaniu Wojewoda Wielkopolski przyznawał rację Miastu i ostatecznie wydawane były decyzje pozytywne. Również w tym przypadku Miasto Turek będzie się odwoływać, gdyż uważamy, że decyzja została wydana nieprawidłowo, podobnie jak decyzje odmowne dotyczące geotermii i Centrum Sportów Plażowych.

Niezrozumiałe jest postępowanie starosty tureckiego, który swoimi decyzjami uderza w mieszkańców Turku, zaś w tym przypadku również w radnych swojego ugrupowania PiS oraz w rząd, z którego środków nie będziemy mogli skorzystać, jeśli otrzymalibyśmy pieniądze na budowę tej drogi.

Urząd Miejski w Turku

Pozostałe aktualności

Ósmoklasiści pożegnali swoje szkoły

Ze swoją szkołą pożegnało się dzisiaj 155 absolwentów trzech miejskich szkół podstawowych.

Więcej…

Zakończyli naukę, rozpoczęli wakacje

Ponad 2 tysiące uczniów trzech szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Turek, zakończyło dzisiaj rok szkolny 2023/2024.

Więcej…

Wakacje w Turku – program na lipiec 2024

Warsztaty, gry, zabawy, zawody i wiele innych atrakcji przygotowanych zostało dla młodych mieszkańców Turku na okres wakacji letnich. Na zajęcia zapraszają miejskie jednostki organizacyjne oraz kluby sportowe.

Więcej…