Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

W Przedszkolu Samorządowym nr 8 od najmłodszych lat dzieci uczą się patriotyzmu, przywiązania do Ojczyzny, do ziemi rodzinnej oraz wpajany jest szacunek dla polskich symboli narodowych.

Dlatego 10 listopada 2023 r. odbyła się uroczysta akademia z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Przedszkolaki z grupy III od kilku tygodni przygotowywały się do tego ważnego wydarzenia.
Podczas występu dzieci w odświętnych strojach, z kotylionami na piersi recytowały wiersze patriotyczne, śpiewały piosenki oraz tańczyły. Uroczystość miała na celu rozwijanie wśród wychowanków naszego przedszkola poczucia przynależności narodowej, pielęgnowanie polskiej kultury i tradycji. Jednocześnie była pouczającą lekcją historii i patriotyzmu.
O godzinie 11.11. cała społeczność przedszkolna odśpiewała hymn narodowy „Mazurek Dąbrowskiego”, włączając się po raz kolejny do akcji MEN „Szkoła do hymnu”.  

 

Pozostałe aktualności

Czy D. Młynarczyk nie wie co pisze, czy kłamie?

Korzystając z prawa do odpowiedzi na krytykę prasową wysłaliśmy do pana Dariusza Młynarczyka stanowisko wiceburmistrz Turku, Joanny Misiak-Kędziory. Niestety, pan Młynarczyk listu nie opublikował, czym nie zastosował się do przepisów prawa prasowego. W tej sytuacji zmuszeni jesteśmy na miejskich stronach opublikować odpowiedź wiceburmistrza Turku.

Więcej…

Uwaga, zmiana organizacji ruchu

Już za tydzień nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Bursztynowej w Turku z drogą w Obrzębinie.

Więcej…

Fotogaleria z rewitalizacji deptaka 650-lecia

W tym tygodniu zacznie się odbiór techniczny inwestycji na deptaku 650-lecia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć deptaka, na którym kończą się prace.

Więcej…