Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

20 listopada to szczególna data, która powinna zwrócić uwagę dorosłych na dzieci i ich prawa. Tego właśnie dnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Do obchodów – wzorem lat ubiegłych dołączyło również Przedszkole Samorządowe Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały. Tego dnia najmłodsi uczestniczyli w spotkaniu przygotowanym specjalnie na tą okazję. Przeprowadzona pogadanka przybliżyła przedszkolakom wielką rangę oraz znaczenie ich praw. Dzieci kolorowały również ilustracje przedstawiające Prawa Dziecka z których przed salami zajęć utworzono wystawy podziwiane przez rodziców. Po tak aktywnym poranku najmłodsi z ochotą korzystali z ulubionego prawa dziecka: prawa do zabawy.

Dzień ten miał wielkie znaczenie dla przedszkolnej społeczności. Dzieci poprzez zabawę dowiedziały się, że mają swoje prawa oraz że mimo, iż są małe trzeba je szanować, kochać, mimo wszystko i bezinteresownie… Dla dorosłych w holu przedszkola przygotowana została tablica tematyczna i prezentacja multimedialna, (dostępna jest na stronie placówki) oraz „Drzewo Praw Dziecka”, które także stanęło w holu przedszkola. To właśnie tam chętni dorośli, którzy tego dnia odwiedzili placówkę umieszczali kolorowe emblematy z zapisanymi przez siebie prawami najmłodszych.

 Materiał nadesłany

 

 

20231120_095511 1
20231120_095542 3

Pozostałe aktualności

Czy D. Młynarczyk nie wie co pisze, czy kłamie?

Korzystając z prawa do odpowiedzi na krytykę prasową wysłaliśmy do pana Dariusza Młynarczyka stanowisko wiceburmistrz Turku, Joanny Misiak-Kędziory. Niestety, pan Młynarczyk listu nie opublikował, czym nie zastosował się do przepisów prawa prasowego. W tej sytuacji zmuszeni jesteśmy na miejskich stronach opublikować odpowiedź wiceburmistrza Turku.

Więcej…

Uwaga, zmiana organizacji ruchu

Już za tydzień nastąpi zmiana organizacji ruchu na skrzyżowaniu ulicy Bursztynowej w Turku z drogą w Obrzębinie.

Więcej…

Fotogaleria z rewitalizacji deptaka 650-lecia

W tym tygodniu zacznie się odbiór techniczny inwestycji na deptaku 650-lecia. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć deptaka, na którym kończą się prace.

Więcej…