Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

20 listopada to szczególna data, która powinna zwrócić uwagę dorosłych na dzieci i ich prawa. Tego właśnie dnia obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka.

Do obchodów – wzorem lat ubiegłych dołączyło również Przedszkole Samorządowe Nr 8 z Oddziałami Integracyjnymi im. Krasnala Hałabały. Tego dnia najmłodsi uczestniczyli w spotkaniu przygotowanym specjalnie na tą okazję. Przeprowadzona pogadanka przybliżyła przedszkolakom wielką rangę oraz znaczenie ich praw. Dzieci kolorowały również ilustracje przedstawiające Prawa Dziecka z których przed salami zajęć utworzono wystawy podziwiane przez rodziców. Po tak aktywnym poranku najmłodsi z ochotą korzystali z ulubionego prawa dziecka: prawa do zabawy.

Dzień ten miał wielkie znaczenie dla przedszkolnej społeczności. Dzieci poprzez zabawę dowiedziały się, że mają swoje prawa oraz że mimo, iż są małe trzeba je szanować, kochać, mimo wszystko i bezinteresownie… Dla dorosłych w holu przedszkola przygotowana została tablica tematyczna i prezentacja multimedialna, (dostępna jest na stronie placówki) oraz „Drzewo Praw Dziecka”, które także stanęło w holu przedszkola. To właśnie tam chętni dorośli, którzy tego dnia odwiedzili placówkę umieszczali kolorowe emblematy z zapisanymi przez siebie prawami najmłodszych.

 Materiał nadesłany

 

 

20231120_095511 1
20231120_095542 3

Pozostałe aktualności

Od 20 maja przyjmowane będą wnioski o przydział mieszkań w nowych blokach komunalnych

W dniach od 20 maja 2024 r. do 1 lipca 2024 r. będą wydawane i przyjmowane wnioski o przydział lokalu mieszkalnego w nowo wybudowanych przez Miasto blokach na Os. Wyzwolenia 39 i 40 w Turku.

Więcej…

Radni wybrali składy komisji

Podczas II sesji Rady Miejskiej, która odbyła się w dniu 14 maja 2024 r. radni wybrali składy osobowe wszystkich siedmiu komisji.

Więcej…

Głosujcie na nas w plebiscycie „Łączy nas WIELkopolskiE”

W środę 15 maja rozpoczęło się głosowanie w specjalnej edycji plebiscytu „Łączy nas WIELkopolskiE” 20 projektów na 20 lat Polski w UE.

Więcej…