Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

21 listopada 2023 r., w Przedszkolu Krasnala Hałabały obchodzony był Dzień Życzliwości. Przedszkolaki promowały pozytywne zachowania przeżywając ten dzień z uśmiechem i pozytywnymi emocjami.

Z samego rana odwiedzający przedszkole rodzice i dzieci obdarowani zostali kwiatkami z napisem „życzliwość wystarczy”, cukierkami oraz miłymi słowami. Symbolem tego jakże uroczego dnia były żółte elementy w ubiorze symbolizujące życzliwość, o które zadbały dzieci i pracownicy placówki.

Przeprowadzone ogólnoprzedszkolne zajęcie przypomniało najmłodszym, że pozytywne nastawienie, życzliwa postawa, bezinteresowna pomoc, miły gest powinny nam towarzyszyć codziennie. Człowiek życzliwy, miły, lubiący innych, pomocny i uśmiechnięty, czerpie ze swojego zachowania same korzyści i właśnie tymi zasadami będą się kierowały dzieci z Przedszkola Krasnala Hałabały,

Przedszkolaki wykonały plakaty „Dzień życzliwości”, które następnie zostały mieszczone przed salami zajęć.

Po obiedzie dzieci z grupy II z koszem cukierków oraz własnoręcznie wykonanych kwiatów udały się do pobliskich instytucji, aby i tam szerzyć idee życzliwości i dobroci. W budynku Miejskiego Zespołu Obsługi Szkół i Przedszkoli dzieci w odpowiedzi na swoje działanie zobaczyły szczodre uśmiechy i łzy wzruszenia na twarzach pracowników wydziału oświaty i wydziału świadczeń rodzinnych oraz zarządu ZNP. Podobnie reagowali pracownicy Biblioteki Pedagogicznej, a nawet Pan kurier, który został obdarowany emblematem uśmiechu i chętnie poczęstował się cukierkiem.

Dlatego też warto pamiętać, że życzliwe gesty nie muszą być wielkie, czasem wystarczy drobnostka, aby zobaczyć na czyjejś twarzy szczery uśmiech.

Materiał nadesłany

 

img-20231121-wa0004
img-20231121-wa0010
img-20231121-wa0021
img_20231121_074220
img_20231121_100632
img_20231121_131517
received_823303032900676

Pozostałe aktualności

Komunikat dla właścicieli domów jednorodzinnych

Informujemy, że Miasto Turek po raz kolejny podjęło działania w celu pozyskania dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne dla mieszkańców miasta Turku.

Więcej…

Dragon-24 wojsko na największych, planowych ćwiczeniach

Wydział Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych zwraca się z apelem do społeczeństwa – prosimy zachować spokój, manewry wojskowe pod kryptonimem Dragon-24 są to ćwiczenia.

Więcej…

Brak możliwości wejścia do budynku MOPS w czwartek 29 lutego

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku informuje, o braku możliwości wejścia i wjazdu na teren MOPS w Turku w dniu 29.02.2024r .(czwartek) w związku z remontem drogi wojewódzkiej i zaplanowanym na ten dzień wyłączeniem wejścia i wjazdu do budynku.

Więcej…