Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Już w najbliższą sobotę, 25 listopada, Miejska Biblioteka Publiczna w Turku, serdecznie zaprasza na coroczne spotkanie z poezją czyli Biesiadę Poetycką. Podczas spotkania zaprezentowani zostaną laureaci konkursu poetyckiego oraz ich twórczość, a także odbędzie się niezwykły koncert w wykonaniu Kuby Michalskiego.

 

Już od dwudziestu trzech lat Miejska Biblioteka Publiczna w Turku organizuje lokalne święto poezji pn. Biesiada Poetycka. Każdego roku imprezie towarzyszy rozstrzygnięcie Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Włodzimierza Pietrzaka. Poetyckie zmagania cieszą się ogromną popularnością wśród środowisk literackich z całej Polski, o czym świadczą nie tylko ilości nadsyłanych zestawów wierszy, ale przede wszystkim, znamienite nazwiska laureatów.

Komisja konkursowa podjęła już decyzję o wyborze najlepszych prac i nagrodzeniu uczestników konkursu. Decyzję jury oraz nazwiska laureatów poznamy już w najbliższą sobotę o godzinie 17.00. Wydarzeniu towarzyszyć będzie niezwykle klimatyczny koncert Kuby Michalskiego pt „Z Mickiewiczem nad Niemnem”.

Wszystkich miłośników poezji serdecznie zapraszamy w najbliższą sobotę, 25 listopada o godz. 17:00 do Sali Konferencyjnej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku, ul. Dworcowa 5. Będzie to z pewnością niezapomniany wieczór.

 

 

Pozostałe aktualności

Komunikat dla właścicieli domów jednorodzinnych

Informujemy, że Miasto Turek po raz kolejny podjęło działania w celu pozyskania dofinansowania na instalacje fotowoltaiczne dla mieszkańców miasta Turku.

Więcej…

Dragon-24 wojsko na największych, planowych ćwiczeniach

Wydział Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych zwraca się z apelem do społeczeństwa – prosimy zachować spokój, manewry wojskowe pod kryptonimem Dragon-24 są to ćwiczenia.

Więcej…

Brak możliwości wejścia do budynku MOPS w czwartek 29 lutego

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Turku informuje, o braku możliwości wejścia i wjazdu na teren MOPS w Turku w dniu 29.02.2024r .(czwartek) w związku z remontem drogi wojewódzkiej i zaplanowanym na ten dzień wyłączeniem wejścia i wjazdu do budynku.

Więcej…