Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

W kwietniu tego roku miały miejsce dwie zbiórki krwi w Miejskim Domu Kultury. Łącznie z tych okazji do podzielenia się cennym lekiem, jakim jest krew, skorzystało 79 krwiodawców.

 

Zbiórki krwi w MDK odbywają się już od wielu lat regularnie w co drugą środę. W kwietniu były to środy 10 i 24. Akcje prowadzone są wspólnie z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kaliszu, pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Turku.

W ubiegłym miesiącu do oddania krwi zarejestrowało się 79 krwiodawców, z których 73 mogło oddać krew. Ponadto 10 dawców oddało też osocze. Łącznie z akcji w Turku do magazynu RCKiK w Kaliszu trafiło 4.412 ml osocza i 30.150 ml krwi pełnej.

-Dziękujemy wszystkim za podzielenie się tym cennym darem krwi – mówi Jan Buda, prezes Środowiskowego Klubu HDK – PCK im. Kardynała S. Wyszyńskiego przy parafii św. Barbary.

W maju okazje do oddania krwi będą w dniach 8 i 22.

Pozostałe aktualności

III Biegi pn. „Europa TU-rek” 2025

III Biegi pn. „Europa TU-rek” organizowane przez Miasto Turek i Stowarzyszenie „Kopernik plus” rozpoczęły majówkowe świętowanie.

Więcej…

Korty tenisowe w parku otwarte od 1 maja

Od 1 maja korty tenisowe w Parku Miejskim im. Żerminy Składkowskiej otwarte w godz. 8:00-20:00.

Więcej…

Święta majowe, biegi i urodziny Miasta Turku

 
Zapraszamy do udziału w świętach majowych, a w nich wielkich biegach dla dzieci i młodzieży na stadionie 1000-lecia w Turku oraz na festyn z okazji 684. urodzin Miasta Turku.

Więcej…