Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku zaprasza na kolejne spotkanie autorskie. Tym razem w murach biblioteki przy ul. Dworcowej będzie można porozmawiać z autorką powieści grozy - Anną Musiałowicz. Spotkanie odbędzie się w najbliższy piątek, 7 czerwca, o godzinie 19.00 w Sali Konferencyjnej.

Anna Musiałowicz to z wykształcenia pedagog-resocjalizator. Jak sama o sobie pisze ”Z natury włóczykij. Czyta, poprawia i promuje książki. Jest współtwórczynią projektu Anushka&Betushka, zajmującego się malowaniem obrazów na odzieży. W chwilach wolnych nawiedza zamki, grywa w szachy. Ma milion pomysłów na sekundę, które przekuwa w działanie.”

 

Przede wszystkim jednak nie odrywa się od książek. Jako autorka debiutowała w 2016 roku i od tego czasu opublikowała kilkadziesiąt opowiadań w antologiach, magazynach – przede wszystkim związanych z literaturą grozy (Polska, Czechy) – i podręcznikach RPG. Jej pierwsza powieść „Diabeł zza okna” ukazała się w marcu 2020 roku i została nominowana do nagrody KSIĄŻKA ROKU 2020 w plebiscycie portalu lubimyczytac.pl.

 

Jej najnowsze dzieło "Po Zbutwiałych Schodach", zabiera czytelnika w nostalgiczną podróż w korytarze smutnych, lecz jakże wypełnionych opowieściami kamienic Dawnego Kalisza. Spotkanie, które poprowadzi Jarek Klonowski, rozpocznie się od fragmentu słuchowiska z obrazem do wstępu książki.

 

Serdecznie zapraszamy w najbliższy piątek, na godzinę 19.00 do Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Materiał prasowy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Turku

Pozostałe aktualności

Ósmoklasiści pożegnali swoje szkoły

Ze swoją szkołą pożegnało się dzisiaj 155 absolwentów trzech miejskich szkół podstawowych.

Więcej…

Zakończyli naukę, rozpoczęli wakacje

Ponad 2 tysiące uczniów trzech szkół podstawowych prowadzonych przez Miasto Turek, zakończyło dzisiaj rok szkolny 2023/2024.

Więcej…

Wakacje w Turku – program na lipiec 2024

Warsztaty, gry, zabawy, zawody i wiele innych atrakcji przygotowanych zostało dla młodych mieszkańców Turku na okres wakacji letnich. Na zajęcia zapraszają miejskie jednostki organizacyjne oraz kluby sportowe.

Więcej…