Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Uczennice klasy VIII b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Turku: Wiktoria Krzyżańska, Weronika Majda, Oliwia Olas i Hanna Świtalska znalazły się w gronie Laureatów Ogólnopolskiego konkursu “Zdrowie? Ogarniam To”, zdobywając wyróżnienie za piosenkę “Lepsza wersja siebie”. Ta zaszczytna nagroda jest tym cenniejsza, gdyż zgłoszonych było 1094 prac z 468 szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Uroczysta gala odbyła się w piątek 7 czerwca 2024 r. w Warszawie. 

Zebranych powitała pani Minister Zdrowia Izabela Leszczyna, która wręczała Laureatom nagrody i podziękowania. W uroczystości wziął udział także Robert Bartold Dyrektor Generalny Ministerstwa Edukacji Narodowej, który odczytał list do młodzieży od minister Barbary Nowackiej. Był to wspólny projekt Ministerstwa Zdrowia i Edukacji, który miał na celu promowanie zdrowego stylu życia. Prace konkursowe można było zgłaszać w trzech kategoriach: komiks, film i piosenka z teledyskiem.

 

Pragniemy zaznaczyć, że nasza szkoła wykonała zadania w trzech kategoriach, a uczniowie pracowali pod opieką: Elżbiety Nowak, Renaty Sochackiej i Emila Piekarczyka.

 

Link do wideoklipu uczennic:

 

 

zdrowie_2
zdrowie_4
zdrowie_5
zdrowie_6
zdrowie_7

Pozostałe aktualności

IV sesja Rady Miejskiej Turku

W czwartek, 11 lipca, w Urzędzie Miejskim odbyła się sesja Rady Miejskiej Turku.

Więcej…

Zasady odbioru odpadów biodegradowalnych

Z uwagi na powtarzający się problem z nieprawidłową segregacją odpadów biodegradowalnych, PGKiM Spółka z o.o. przypomina, że odpady biodegradowalne to:

  • pady kuchenne pochodzenia roślinnego (obierki, ogryzki, fusy po kawie i herbacie, skorupki jaj),
  • gałęzie drzew i krzewów,
  • skoszona trawa,
  • trociny i kora drzew.

Więcej…

Komisja mieszkaniowa sprawdza złożone wnioski o najem mieszkań

Zaczęła pracę Społeczna Komisja Mieszkaniowa, która będzie weryfikować wnioski o najem mieszkań w nowo wybudowanych blokach na Os. Wyzwolenia 39 i 40.

Więcej…