Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Zaczęła pracę Społeczna Komisja Mieszkaniowa, która będzie weryfikować wnioski o najem mieszkań w nowo wybudowanych blokach na Os. Wyzwolenia 39 i 40.

 

W terminie składania wniosków do Urzędu Miejskiego wpłynęło ich 189. Wszystkimi teraz zajmować się będzie Społeczna Komisja Mieszkaniowa. Zasiadają w niej urzędnicy, radni, przedstawiciele Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i PGKiM Sp. z o.o. w Turku. Wnioski będą weryfikowane po względem kompletności i regulaminu, który pozwala na przyznawanie im konkretnej punktacji. Przykładowo punkty są za zameldowanie na terenie miasta i za wychowywanie tutaj dzieci.

W efekcie prac komisji powstanie lista osób zakwalifikowanych do najmu mieszkania. Z uwagi na ogrom pracy, komisja swoje prace planuje zakończyć w październiku.

Przypominamy, że w nowych blokach są do wynajęcia 44 mieszkania. Natomiast Miasto przygotowuje się już do budowy kolejnych bloków. Właśnie trwa procedura przetargowa na wybór wykonawcy dokumentacji technicznej tych budynków. Na przetarg wpłynęło osiem ofert, o wartości od 144 tys. zł do 892 tys. zł.

 

IMG 0385

W tych czerwonych segregatorach znajduje się zaledwie część ze złożonych wniosków. 

Pozostałe aktualności

IV sesja Rady Miejskiej Turku

W czwartek, 11 lipca, w Urzędzie Miejskim odbyła się sesja Rady Miejskiej Turku.

Więcej…

Zasady odbioru odpadów biodegradowalnych

Z uwagi na powtarzający się problem z nieprawidłową segregacją odpadów biodegradowalnych, PGKiM Spółka z o.o. przypomina, że odpady biodegradowalne to:

  • pady kuchenne pochodzenia roślinnego (obierki, ogryzki, fusy po kawie i herbacie, skorupki jaj),
  • gałęzie drzew i krzewów,
  • skoszona trawa,
  • trociny i kora drzew.

Więcej…

11 lipca czwarta sesja IX kadencji

Na przyszły czwartek, 11 lipca zaplanowana została czwarta w tej kadencji samorządu sesja Rady Miejskiej Turku. Obrady odbywać się będą od godz. 15.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Turku.

Więcej…