Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Z uwagi na powtarzający się problem z nieprawidłową segregacją odpadów biodegradowalnych, PGKiM Spółka z o.o. przypomina, że odpady biodegradowalne to:

  • pady kuchenne pochodzenia roślinnego (obierki, ogryzki, fusy po kawie i herbacie, skorupki jaj),
  • gałęzie drzew i krzewów,
  • skoszona trawa,
  • trociny i kora drzew.

 

Odpadem biodegradowalnym nie jest:

  • mięso i kości zwierząt,
  • odchody zwierząt,
  • ziemia, piasek i kamienie,
  • drewno impregnowane i płyty wiórowe,
  • popiół i leki.

 

 

Ważne!

Odpadów biodegradowalnych do pojemników nie wrzucamy w opakowaniach tj. workach foliowych, siatkach, słoikach, puszkach. Odpady bio z domów jednorodzinnych powinny być umieszczone w worku brązowym, zaś z bloków w kontenerach brązowych lub odpowiednio oznaczonych.

Chcemy zwrócić Państwa uwagę na ciężar worków brązowych z odpadami. Często są one przeładowane i trudne do załadunku. Dlatego informujemy, że przeładowane (ciężkie) worki oraz zawierające zmieszaną trawę z ziemią, piaskiem czy kamieniami nie będą odbierane.

Ponadto nie będą odbierane większe ilości odpadów wystawionych luzem, typu np. gałęzie, które trudno jest spakować do worka. Takie odpady należy przywieść do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ul. Polnej 4, który od mieszkańców Turku bezpłatnie przyjmuje odpady w poniedziałki i środy w godz. 10.00-18.00, oraz w soboty w godz. 7.00-12.00.

PGKiM Sp. z o.o. w Turku

Pozostałe aktualności

IV sesja Rady Miejskiej Turku

W czwartek, 11 lipca, w Urzędzie Miejskim odbyła się sesja Rady Miejskiej Turku.

Więcej…

Komisja mieszkaniowa sprawdza złożone wnioski o najem mieszkań

Zaczęła pracę Społeczna Komisja Mieszkaniowa, która będzie weryfikować wnioski o najem mieszkań w nowo wybudowanych blokach na Os. Wyzwolenia 39 i 40.

Więcej…

11 lipca czwarta sesja IX kadencji

Na przyszły czwartek, 11 lipca zaplanowana została czwarta w tej kadencji samorządu sesja Rady Miejskiej Turku. Obrady odbywać się będą od godz. 15.00 w Sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Turku.

Więcej…