Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

Miasto Turek kwotą 7.000 zł wsparło zakup skokochronu ratowniczego dla Państwowej Straży Pożarnej w Turku.

 

 Skokochron występuje najczęściej w postaci poduszki napełnianej powietrzem. Służy do amortyzowania skoków i zabezpieczania ludzi wyskakujących z pięter budynków przed ewentualnymi obrażeniami ciała. Może być używany na przykład w czasie ewakuacji mieszkańców płonącego bloku bądź pracowników zakładów pracy czy instytucji publicznej.

 

Umowę na przekazanie dofinansowania do skokochronu podpisali dzisiaj: burmistrz Romuald Antosik i Marcin Dzieran, zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Turku.

 

IMG 3311

Pozostałe aktualności

Korty tenisowe w parku otwarte od 1 maja

Od 1 maja korty tenisowe w Parku Miejskim im. Żerminy Składkowskiej otwarte w godz. 8:00-20:00.

Więcej…

Święta majowe, biegi i urodziny Miasta Turku

 
Zapraszamy do udziału w świętach majowych, a w nich wielkich biegach dla dzieci i młodzieży na stadionie 1000-lecia w Turku oraz na festyn z okazji 684. urodzin Miasta Turku.

Więcej…

Zapraszamy na biegi EUROPA TU-rek

Burmistrz Turku i Stowarzyszenie Kopernik Plus, wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Dobra, Wójtem Gminy Turek oraz Wójtem Gminy Brudzew zapraszają na Biegi EUROPA TU-rek.

Więcej…