Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

EcoHarmonogram iphone biurko 1

„EcoHarmonogram” - bezpłatna aplikacja mobilna dla mieszkańców Turku, dostępna od 1 września 2021 roku.


Od 1 września 2021 roku mieszkańcy Turku otrzymają nowe urządzenie informacyjne dotyczące gospodarki odpadami na terenie miasta.
Aplikacja EcoHarmonogram, bo o niej mowa, to usługa internetowa, która będzie wspomagać mieszkańców, wyszukując harmonogram odbioru odpadów za pomocą adresu (bez rejestracji i logowania), przypominać o nadchodzących terminach ich wywozów oraz dostarczać wszystkich niezbędnych informacji potrzebnych do prawidłowego sortowania odpadów.

W aplikacji znajdują się również informacje o punkcie selektywnej zbiórki odpadów (PSZOK) i innych miejscach, gdzie można przekazać odpady. Za pomocą aplikacji będzie również możliwe sprawdzenie jakości powietrza w Turku. Aplikacja stanowi także przewodnik po eko-edukacji. EcoHarmonogram umożliwia przesyłanie zgłoszeń np. dzikich wysypisk, nieodebranych odpadów, niewłaściwej segregacji.


Aplikacja EcoHarmonogram jest dostępna do ściągnięcia w sklepach AppStore (dla systemu IOS), Google Play (dla systemu Android). Wystarczy wejść na swoim Smartfonie do sklepu z aplikacjami, wyszukać aplikację „EcoHarmonogram” i kliknąć zainstaluj. Następnie należy wybrać miasto, w którym się mieszka oraz wpisać ulicę.


W trosce o mieszkańców nieużywających smartfonów wszelkie informacje zawarte w aplikacji mobilnej będą również dostępne na oficjalnym serwisie informacyjnym Miasta Turek oraz na stronie internetowej www.orlistaw.pl

Zachęcamy mieszkańców do korzystania z aplikacji EcoHarmonogram.

orli

 

Baner wersje jezykowe 500x600px 

Pozostałe aktualności

Powstają bloki z mieszkaniami komunalnymi

Na Osiedlu Wyzwolenia nieprzerwanie trwa budowa dwóch bloków komunalnych. Prace weszły w etap wykończeniowy wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Więcej…

Uzupełnienie dokumentów o przydział i zamianę lokalu z mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Turek

Osoby, które od 21 sierpnia 2023 r. do 18 września 2023 r. złożyły wnioski oraz formularze aktualizacji wniosków o przydział i zamianę lokalu z mieszkaniowego zasobu Gminy Miejskiej Turek zobowiązane są do złożenia w terminie do 20 października 2023 r. pisemnego oświadczenia będącego załącznikiem do niniejszego ogłoszenia.

Więcej…

Prace w parku zmierzają ku zakończeniu

Rewitalizacja parku zbliża się do końca. Nowa firma prowadzi prace, a jej efekty są widoczne.

Więcej…