prymusi i pozostali zakoczyli rok 8 20150629 1796186590

Uczniowie Gimnazjum nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Turku świętowali zakończenie roku szkolnego 2014/15. Wśród przybyłych gości był Zastępca Burmistrza Miasta Turek, Jerzy Kurzawa, Teresa Borkowska - Przewodnicząca Rady Rodziców, rodzicie, dyrekcja i grono pedagogiczne. Wszyscy z uwagą wysłuchali listu Rzecznika Praw Dziecka, Marka Michalaka.

Dyrektor Gimnazjum nr 2, Piotr Bińkowski, podczas swojego przemówienia podkreślił, że jest dumny z wyników jakie szkoła uzyskała w roku szkolnym 2014/15. Podziękował wszystkim pracownikom szkoły za wspaniały wynik ewaluacji zewnętrznej, wysokie osiągnięcia w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, wyniki egzaminu gimnazjalnego, osiągnięcia sportowe i wiele innych działań. Zastępca Burmistrza również gratulował uczniom wysokich wyników egzaminów gimnazjalnych i pozostałych sukcesów oraz życzył udanych, pełnych wrażeń wakacji.

Uczniowie odebrali wiele nagród. Tytuł Prymusa Roku i nagroda patrona „Kopernik" została przyznana uczniom ze średnią ocen minimum 5,0 i wzorowym lub bardzo dobrym zachowaniem. Zaszczytny tytułu Prymus Absolwent zdobyła Kinga Krzyżostaniak z klasy 3d, która uzyskała średnią ocen 6,0 i z pięciu części egzaminu gimnazjalnego uzyskała wynik 100%. To właśnie dla Kingi przypadła również Nagroda Burmistrza Miasta Turku. Tytuł Primus Inter Pares Klas I-II zdobyła uczennica z klasy 2b, Martyna Dziamara, uzyskując średnią ocen 5,64 i wzorowe zachowanie. Nagroda Dyrektora powędrowała do uczennicy Magdaleny Perlińskiej z klasy 3b, która uzyskała wysokie wyniki w nauce i tytuł Laureata Wojewódzkim Konkursu z Fizyki.

Na uroczystości nie zabrakło podniosłego momentu przekazania sztandaru uczniom klas młodszych oraz symbolicznego oddania mikrofonów nowym konferansjerom. Całość wydarzenia uświetniła część artystyczna, a ostatni dźwięk dzwonka, który zabrzmiał na zakończenie apelu sprawił, że łzy wzruszenia nie jednemu cisnęły się do oczu.