serce 6 20150115 1781426283

Tradycją lat ubiegłych uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku wraz z nauczycielami wzięli udział w licytacji podczas 23 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który w tym roku zorganizowany został w MDK w Turku.

Dzięki ogromnemu zaangażowaniu rodziców uczniów szkoły, sponsorów oraz Spółdzielni Uczniowskiej, możliwy był udział w licytacji. W szkole podczas kiermaszu zebrano 2.100 zł, za które wylicytowano wiele gadżetów. Wśród nich znalazły się: koszulka WOŚP, chleb, plakat WOŚP, kalendarz ścienny, obrazy, w tym Lecha Lamenta, książka pt. „Amatorski Klub Filmowy KALEJDOSKOP  w Turku”.

Szkoła Podstawowa nr 4 na rzecz WOŚP przekazała dwie choinki, które wylicytował starosta Mariusza Seńko, za kwotę 800 zł oraz państwo Pisula z córką za kwotę 900 zł. Anioła z gliny zakupił za 300zł pan Jacek Wzorek. Wszystkie te prace wykonane zostały przez nauczycielkę „Czwórki”. Na licytację szkoła przekazała również serwetki zrobione przez mamę jednego z uczniów, które zostały wylicytowane za kwotę 100 zł.

- Swoim udziałem w licytacji po raz kolejny udowodniliśmy, jak ważny jest dla nas los innych ludzi. Wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przyczyniamy się do tego, by grała nam ona „do końca świata i jeden dzień dłużej”. Wszystkim uczniom, nauczycielom, rodzicom, którzy tak licznie uczestniczyli w akcji dziękujemy za zaangażowanie i „wielkie serce” - mówi Maria Kukulska, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku.