spot 3 20150116 1906266640

W czwartek, 15 stycznia 2015 roku w Sali im. Solidarności Urzędu Miejskiego w Turku odbyło się spotkanie z organizacjami pozarządowymi z terenu miasta Turku.

Przedstawicieli organizacji pozarządowych przywitał Romuald Antosik Burmistrz Miasta Turku, podziękował zebranym za tak liczne przybycie i zaangażowanie w życie społeczne miasta. Spotkanie było okazją do przedstawienia zebranym przedstawicielom organizacji  Zastępcy Burmistrza Miasta Pana Jerzego Kurzawy, przewodniczącej Komisji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Miejskiej Turek – Pani Elżbiety Niespodziańskiej oraz przewodniczącego Komisji Oświaty, Kultury i Sportu  Rady Miejskiej Turek – Pana Andrzeja Kwiatkowskiego. Władze miasta deklarowały otwartość na współpracę z organizacjami pozarządowymi przy realizacji zadań publicznych dla mieszkańców Turku.

Podczas spotkania pracownicy Wydziału Spraw Społecznych  przedstawili sprawozdanie
ze współpracy Gminy Miejskiej Turek z organizacjami pozarządowymi w roku 2014 oraz omówili program współpracy Gminy Miejskiej z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego na rok 2015. Ponadto przedstawiciel Wydziału Środków Zewnętrznych informował i zachęcał do pozyskiwania zewnętrznych środków finansowych na realizację zadań publicznych. W części dyskusyjne przybyli przedstawiciele zaprezentowali swoje osiągnięcia i działalność organizacji oraz  plany i zamierzenia na rok 2015.