sybiracy 1 20150121 1207639802

We wtorek, 20 stycznia 2015 r. członkowie Koła Sybiraków, osoby wspierające ich działalność, zaproszeni goście, władze samorządowe Turku i powiatu tureckiego zebrali się w Muzeum Miasta Turku na tradycyjnym spotkaniu opłatkowym.

Zebranych powitała prezes związku, Anna Wronowska. Następnie głos przekazała Ewie Ogrodowczyk, która przedstawiła bogate w wydarzenia sprawozdanie z wieloletniej działalności Koła Terenowego Związku Sybiraków.

Nadszedł i czas na wspomnienia, a także życzenia. Bolesną historią swojej rodziny podzieliła się Danuta Chmielewska. Głos zabrali również Zastępca Burmistrza Jerzy Kurzawa i Wicestarosta Ryszard Bartosik, którzy dziękowali za poświęcenie, edukację historyczną młodych pokoleń oraz uczestnictwo w uroczystościach patriotycznych, życząc zdrowia, hartu ducha, zapału i radości z każdego kolejnego dnia życia.

Po błogosławieństwie Dziekana Dekanatu Tureckiego ks. Marka Kasika, zgromadzeni wspólnie odśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy” i dzielili się opłatkiem, składając sobie wzajemnie życzenia.

Podczas spotkania Sybiracy podziękowali: dyrekcji i uczniom I Liceum Ogólnokształcącego w Turku za godne reprezentowanie sztandaru Związku Sybiraków oraz udział pocztu w uroczystościach patriotycznych i pogrzebowych, dyrekcji Zespołu Szkół Technicznych CKP w Kaczkach Średnich za okazany szacunek, umożliwienie korzystania z ich środków transportu oraz udostępnienie dokumentacji fotograficznej z współpracy szkoły i związku, władzom miasta Turku i powiatu tureckiego za wsparcie i udostępnienie auta na wyjazdy, Dyrektorowi i wszystkim pracownikom Muzeum za gościnę, umożliwienie korzystania z sali konferencyjnej, sprzętu komputerowego i materiałów biurowych.