babcia 4 20150121 1045321994

Styczniowe święto stało się doskonałym pretekstem do uroczystego spotkania turkowskich Seniorów, zrzeszonych w funkcjonującym w Miejskiej Bibliotece Publicznej Programie 50+.

We wtorkowe popołudnie 20 stycznia, Seniorzy uczestniczący w funkcjonującym w MBP Programie 50+ spotkali się po świątecznej przerwie na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dnia Dziadka. Gościem specjalnym spotkania był Jerzy Kurzawa – zastępca Burmistrza Miasta Turku.

Przed zgromadzonymi na spotkaniu, z niezwykle atrakcyjnym programem artystycznym, wystąpiły dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 8 w Turku. Występ wywołał uśmiech na twarzach wszystkich uczestników i wprowadził gości w doskonały nastrój. Oprócz występów był także czas na życzenia i drobne upominki, które przygotowały dzieci biorące udział w zajęciach w bibliotecznej Piwnicy Talentów.

W tym semestrze przed Seniorami jeszcze następujące spotkania:

Pierwsze wtorki miesiąca:
Cykl wykładów połączonych z prezentacją multimedialną „Historia gmin powiatu tureckiego” prowadzony przez regionalistów zaproszonych z gmin powiatu tureckiego.

Harmonogram wykładów:
03.02.2015 r. – Gmina Władysławów
03.03.2015 r. – Gmina Malanów
05.05.2015 r. – Gmina Przykona
02.06.2015 r. – Gmina Kawęczyn
07.04.2015 r. – „Wypędzeni 1939…” – debata z udziałem Jacka Kubiaka, podsumowująca projekt.

Trzecie wtorki miesiąca:
Cykl spotkań BEZPIECZNY SENIOR:

17.02.2015 r. – Bezpieczeństwo osób starszych – spotkanie z Komendantem Komisariatu Policji w Tuliszkowie – Dariuszem Jasiakiewiczem
17.03.2015 r. – Spotkanie z przedstawicielem Fundacji „Złota Godzina” (Ratownictwo medyczne)
21.04.2015 r. – Formy samoobrony – spotkanie z Komendantem Komisariatu Policji w Tuliszkowie – Dariuszem Jasiakiewiczem
19.05.2015 r. – Bezpieczeństwo przeciwpożarowe – spotkanie z przedstawicielem Straży Pożarnej
16.06.2015 r. – Zakończenie zajęć przed przerwą wakacyjną – koncert
w wykonaniu uczniów Gimnazjum Nr 1.

Poza wtorkowymi wykładami w ramach Programu funkcjonują Dyskusyjny Klub Książki i Warsztaty Rękodzieła Artystycznego, Seniorzy uczęszczają również na kurs komputerowy, kurs języka angielskiego oraz uczestniczą w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” realizowanej w ramach współpracy Biblioteki z turkowskimi przedszkolami.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych Seniorów.