osiem 2 20150204 1500527117

W minioną sobotę, 31 stycznia 2015 roku zawodnicy Turkowskiego Klubu Karate OYAMA z powodzeniem startowali w IV Mistrzostwach Polski Centralnej OYAMA Karate w kata, które rozgrywane były w łódzkiej Hali Chojeńskiego Klubu Sportowego.

W zawodach wystartowało ponad 120 zawodników z Łodzi, Turku, Brudzewa, Łasku, Piotrkowa Trybunalskiego, Koła, Konina oraz Tarnobrzegu. Sędzią głównym zawodów był sensei Dariusz Szulc (3 dan), a patronat nad imprezą objęło Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji.

Zarówno zawodnicy Turkowskiego Klubu Karate, jak i GKS „Kasztelania Brudzew” zaprezentowali się z najlepszej strony i mimo wysokiego poziomu rywalizacji, zdobyli następujące miejsca na podium:

-do lat 9 – I miejsce Oskar Wawrzyniak

-do lat 12 dziewczynki – I miejsce Maja Gierałka

-do lat 12 dziewczynki – III miejsce Kinga Kwaśna

-do lat 14 dziewczynki – II miejsce Anita Muraszewska

-do lat 14 dziewczynki – III miejsce Natalia Królikowska

-do lat 16 chłopcy – III miejsce Julian Kubiak

-do lat 16 chłopcy – III miejsce Igor Strzeliński

-do lat 18 chłopcy – III miejsce Kamil Michałkiewicz

Zawodnikom podczas mistrzostw towarzyszyli ich opiekunowie: sensei Włodzimierz Rygiert (4 dan), Paweł Wasiak (1 dan), Ewelina Lipińska (2 kyu) oraz Monika Lipińska (2 kyu).

Na co dzień zawodnicy trenują m.in. dzięki dotacji udzielanej klubowi przez Burmistrza Miasta Turku.