Miasto Turek - Logo

Unia EuropejskaProgram Czyste Powietrze Rzeczpospolita PolskaWojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w PoznaniuBiuletyn Informacji Publicznej  Biuletyn Informacji Publicznej

47 7 20150213 1340930046

Opinia radnych miejskich o włączeniu OSP w Turku do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego oraz informacja o wizycie w Magdeburgu stanowiły najważniejsze zagadnienia podczas IV sesji Rady Miejskiej Turku.


Sesja odbyła się wczoraj tj. 12 lutego 2015 r. Jednym z tematów obrad była dyskusja o włączeniu miejskiej jednostki OSP do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Burmistrz Miasta, Romuald Antosik, nie chcąc podejmować decyzji bez konsultacji, poprosił radnych o wyrażenie opinii w tej sprawie. Udział w dyskusji wzięli też przedstawiciele Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczej Straży Pożarnej w Turku. Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Turku, st. bryg. Dariusz Stasiak przedstawił zalety włączenia turkowskiej OSP do Krajowego Systemu. Najważniejszą zaletą niewątpliwie jest wsparcie w akcjach na terenie miasta Państwowej Straży Pożarnej, która swoim zasięgiem obejmuje cały powiat. Dodatkowym plusem jest możliwość zakupu wozu strażackiego za 1/3 wartości pojazdu. Z kolei przedstawiciel Ochotniczej Straży Pożarnej Piotr Pieśkiewicz, przekazał informację o tym, że jednostka jest gotowa do przystąpienia do KSRG. Panowie odpowiedzieli na liczne pytania zadane przez miejskich rajców. Po zakończonej dyskusji Burmistrz Miasta poinformował o tym, że w niedługim czasie podpisze porozumienie w tej sprawie.

Po przerwie przystąpiono do głosowania nad szeregiem uchwałami. Wśród nich najwięcej uwagi poświęcono uchwale w sprawie wyboru metody ustalania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalania stawki tej opłaty oraz uchwale w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Miejskiej Turek na rok 2015.
Po przedstawieniu opinii poszczególnych komisji radni przyjęli wymienione uchwały.

Szczególnym punktem w porządku obrad było zagadnienie dotyczące wizyty w Magdeburgu w siedzibie firmy GETEC. Firma ta jako jedyna złożyła komplet dokumentów niezbędnych do zrealizowania inwestycji związanej z dostarczeniem ciepła dla miasta. Podczas wczorajszej sesji wyświetlono prezentację multimedialną, która przedstawiła proces technologiczny zaproponowany przez firmę GETEC.

Dodatkowo w porządku obrad znalazł się punkt dotyczący poparcia stanowiska Międzyzakładowego Komitetu Protestacyjnego dotyczącego zamknięcia Elektrowni „Adamów”. Radni  jednogłośnie poparli apel.

Ponadto, podczas sesji radni skierowali do burmistrza szereg zapytań i interpelacji. Treść poszczególnych interpelacji i zapytań oraz udzielone odpowiedzi dostępne będę w Biuletynie Informacji Publicznej na stroniewww.bip.miastoturek.pl
.

 

{joomplucat:902 limit=10|columns=4}