coaching

Miejski Dom Kultury w Turku zaprasza na warsztaty coachingu poprowadzone przez specjalistów z Instytutu Psychologii Stosowanej w Warszawie, które odbędą się w dniach 14-15 marca br.

Coaching to wspaniały sposób uruchamiania indywidualnych zasobów emocjonalnych i energetycznych, dający głęboki wgląd w siebie. Coaching pobudza naszą kreatywność zwiększa siłę motywacji. Dzięki niemu czujemy, kiedy budzimy się do życia, uczymy się co jest zgodne z naszą  naturą.

Coach pełni rolę swoistego doradcy / towarzysza w podróży do realizacji bardzo praktycznych celów jak również naszych wielkich planów życiowych, pomaga w życiowym spełnieniu.

Coaching nie jest psychoterapią. Jest nastawiony na aktywne kształtowanie przyszłości w poczuciu prawa do popełniania błędów jak również odpowiedzialności za nasze wybory.

Szkolenie jest skierowane do dyrektorów, kierowników i pracowników jednostek samorządowych, pedagogów, psychologów, nauczycieli, instruktorów, animatorów kultury, oświaty, sportu.

Uczestnicy poprzez własne doświadczenie poznają, czym jest coaching i nabędą podstawowych umiejętności coacha.  Dzięki temu, będą mogli podejmować rolę coacha w swojej organizacji biznesowej a także - w dialogu ze swoim uwewnętrznionym coachem samodzielnie określać, optymalizować i realizować cele.

UCZESTNICY WARSZTATÓW OTRZYMAJĄ ZAŚWIADCZENIA!

INSPIRACJA

Program jest inspirowany metodą Co-active Coaching.

1. Człowiek jest z natury osobą kreatywną, pełną pomysłów i w pełni ukształtowaną
  2. Coaching obejmuje całe życie
  3. Coachowany jest autorem planu działania
  4. Relacje w coachingu są partnerskie a coach nieustannie podąża za klientem

Cele Uniwersalne

• Wzrost kreatywności, wiary we własne unikalne zdolności, rozwinięcie odwagi do uzewnętrzniania siebie
  •  Uwolnienie potencjału, talentów
  • Dostrzeganie różnych perspektyw zamiast jeden kierunek realizacji
  • Podejmowanie wyzwań zamiast rozwiązywanie problemów
  • Umiejętność zatrzymania się i poszukiwania rozwiązań strategicznych

Cele Biznesowe

• Rozwój samouczącej się organizacji
  • Samosterujący zespół  zamiast zarządzania dyrektywnego
  • Rozwój nowej kultury zarządzania – motywacja, coaching, mentoring, partnerstwo zamiast nakazu.

TEMATY

• Wprowadzenie do coachingu
  • Praktyczne ćwiczenia i doświadczanie coaching
  • Odkrycie i doskonalenie wrodzonych umiejętności coachingowych
  • Ćwiczenie wybranych procedur i narzędzi coachingowych
  • Doświadczanie potęgi odkrywania wartości, talentów, poznawania tego, co nas motywuje, tego, co jest dla nas najważniejsze, tego, co decyduje o naszym spełnieniu
  • Właściwe określanie celów oraz twórcze i konsekwentne dążenie do ich osiągnięcia
  • Budowanie poczucia oparcia w sobie poprzez: ugruntowanie, urealnianie, świadomość ciała, świadomość oddechu i optymalne wykorzystywanie źródeł zasilania energetycznego

SPRAWY OGRANIZACYJNE:

WARSZTATY PROWADZONE BĘDĄ PRZEZ SPECJALISTÓW W DZIEDZINIE COACHINGU Z INSTYTUTU PSYCHOLOGII STOSOWANEJ W WARSZAWIE.

CZAS TRWANIA: 14-15 MARCA 2015r :
14.03.2015r  SOBOTA GODZ. 11.00 – 19.00
15.03.2015r  NIEDZIELA  GODZ. 9.00 – 15.00

OGÓLNIE 15 GODZIN DYDAKTYCZNYCH.

CENA WARSZTATU : 50  ZŁ OD OSOBY.
ZACHĘCAMY DO ZAPISÓW JUŻ TERAZ , ILOŚĆ MIEJSC OGRANICZONA !!!
Miejski Dom Kultury, ul. Kościuszki 13, 62-700 Turek
SZCZEGÓŁOWYCH INFORMACJI UDZIELA SYLWIA PRZYBYLSKA, TEL. 63 280 00 20

UWAGA! PROSIMY O WYPEŁNIENIE KARTY ZGŁOSZENIA I PRZESŁANIE DO NAS DO DNIA 9 MARCA 2015r.

OPŁATĘ AKREDYTACYJNĄ NALEŻY PRZESŁAĆ NA KONTO MIEJSKIEGO DOMU KULTURY Z DOPISKIEM: „WARSZTATY  COACHINGU”

NUMER KONTA ZNAJDUJE SIĘ NA KARCIE ZGŁOSZENIA.