egzmar 2 20150422 1208840549

264 gimnazjalistów z Turku właśnie zdaje egzamin gimnazjalny. Testy gimnazjalne trwają od wtorku, 21 kwietnia do 23 kwietnia 2015 r. i są podzielone na części: humanistyczną, matematyczno-przyrodniczą i językową.

Egzaminy są obrazem kompetencji, jakie uczeń nabył w ciągu trzyletniej edukacji gimnazjalnej. Ich wynik nie ma jednak wpływu na ukończenie gimnazjum. W Turku do testów przystąpiło 264 uczniów klas trzecich gimnazjów. W Gimnazjum nr 1 w Turku zgłoszonych zostało 144 uczniów, jednak jeden z nich nie przystąpił do egzaminu z powody choroby. Z tego samego powodu w Gimnazjum nr 2 w Turku test pisze 121 ze 123 zgłoszonych gimnazjalistów.

W części humanistycznej sprawdzana jest wiedza gimnazjalistów z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, w części matematyczno-przyrodniczej z biologii, geografii, chemii i fizyki, zaś w części językowej z jednego wybranego języka obcego.